ORIJENT NA ČELU TABLICE!

DRUGA HNL Orijent 1919 na Krimeji pobijedio Jarun u golijadi u prvom poluvremenu!

U prvom dijelu dogodilo se čak pet pogodaka, Edin Fatić dvostruki strijelac, Orijent 1919 u nastavku utakmice odigrao obranu za visoku ocjenu

ORIJENT 1919 – JARUN 3:2

RIJEKA – Igralište Krimeja. Utakmica 3. kola Druge HNL. Sudac: Andrej Burilo (Osijek). Gledatelja: 400

Strijelci: 1:0 Fatić (18), 1:1 Dujmović (20, 2:1 Fatić (29), 2:2 Dujmović (33), 3:2 Tadejević (37)

Žuti kartoni: Fućak, Fatić, Švrljuga (Orijent 1919), Bamba, Karamatić, Groznica (Jarun)

ORIJENT 1919: Boglić, Švrljuga, Mulac, Tadejević, Travaglia, Fatić, Putnik, Hodža (85 Srzentić), Zrilić (69 Matulja), Črnko (69 Mohorovičić), Fućak (90+1 Frigan)

JARUN: Spudić, Večerić (46 Groznica), Karamtić, Bošnjak, Radić (68 Mudražija), Dobrić, Ačkar, Kćira (87 Brkić), Jugović (78 Adžić), Dujmović, Bamba

Orijent 1919 je ostvario pobjedu protiv novaka u ligi nakon golijade u prvom dijelu, piše Sportcom.hr.

U prvom dijelu dogodilo se čak pet pogodaka, redom:

U 18. minuti Črnko je ubacio iz kuta, Fatić je iz blizine nogom loptu skrenuo u mrežu – 1:0.

U 22. minuti gosti su povezanom izmjenom lopte stvorili višak na desnoj strani kaznenog prostora, Dujmović je ostao sam na brisanom prostoru i zakucao loptu u mrežu 1:1.

U 29. minuti Fućak je prvo osvojio tzv. drugu loptu u kaznenom prostoru, komforno se okrenuo ispred čuvara i proigrao natrčalog Fatića, udarac kojega je Spudić obranio tako da je odbio loptu Fatiću, koji je iz blizine iz drugoga pokušaja  zatresao mrežu 2:1.

U 33. minuti Dujmović je ostao sam na 23 metara od vratiju, snažno je udario po lopti, Boglić nije reagirao – 2:2.

U 37. minuti Črnko je ubacio iz kuta, Tadejević je u ravni druge vratnice glavom loptu poslao u mrežu – 3:2.

Što se igre tiče, Orijent 1919 do odmora nije igrao agresivno kao u prethodnim utakmicama, predaleko su domaći igrači stajali od protivnika kao da su štedjeli snagu, što je gostima omogućilo da se nametnu kvalitetnijom pas-igrom, piše Sportcom.hr

Od dojma da dobro izgledaju u pripremi napada, nisu mogli imati puno koristi iako su postignuli dva pogotka.

Tri pogotka primili su na postavljenu obranu, a mogli su primiti još dva (Črnko 17, Fućak 40) nakon brzih ulazaka napadača Orijenta 1919 u zadnju trećinu.

Orijent 1919 je uglavnom preskakao igru, uzdao se u okomite Fućkove ulaske, koji su svaki put bili latentna opasnost za Spudića.

U drugom dijelu trener gostiju Jerko Leko promijenio je raspored, Bošnjak je umjesto Večerića zatvorio bok po kojemu je jurio Fućak, što je bitno ublažilo intezitet domaćih napada.

Prepustili su domaćini loptu gostima, ne zbog toga što su bili gostoljubivi nego zato što je tako bilo lakše kontrolirati rezultat.

Za razliku od prvoga dijela, stisnula se domaća momčad između linija čime je osujetila protok lopte i zatvorila prilaze gostima, odigrao je Orijent 1919 u nastavku utakmice obranu za visoku ocjenu.

Zbog toga se nakon poluvremena s čak pet pogodaka, dogodilo poluvrijeme bez izgledne prilike na objema stranama.

U 85. minuti Dobrić je uspio u gužvi uputiti udarac, Boglić je imao vremena zatvoriti kut nakon predvidljivog udarca.

Bilo je to sve opasno od gostiju u drugom dijelu!

Ni Orijent 1919 nije uspio stvoriti šansu, ali to očito nije bila ni namjera, tek je u završnici (Hodža 85, Fućak 89) dvaput zaprijetio, piše Sportcom.hr