JADRANSKI DERBI

GOLIJADA NA POLJUDU! Hajduk zabio što je morao, Rijeka promašivala “sve živo”! Bijelima “bježi” treće mjesto…

Pixsell

Iako Riječani nisu pružili igru dostojnu Jadranskog derbija i bili su daleko od svojih nekad odličnih izvedbi na Poljudu, uz bolje branjenje i veću efikasnost rezultat je mogao biti – obrnut!

HAJDUK – RIJEKA 3:2 (2:1)

SPLIT – Stadion Poljud. Utakmica 32. kola Hrvatski telekom Prve lige. Sudac: Marko Mato (Zaprešić). Bez gledatelja:

Strijelci: 1:0 Biuk (15), 1:1 Drmić (31), 2:1 Štefulja (autogol, 45), 3:1 Kačaniklić (47), 3:2 Andrijašević (65)

HAJDUK: Kalinić, Fossati, Kacaniklic (od 90′ Jakoliš), Simić, Livaja, Jurić, Biuk, Čolina, Vušković, Todorović, Ljubičić (od 77′ Teklić)
RIJEKA: Nevistić, Galović, Murić, Čerin (od 73′ Pavičić), Menalo (od 64′ Kulenović), Drmić, Andrijašević, Štefulj (od 46′ Vukčević), Escoval, Tomečak, Lončar (od 86′ Yatéké)

Nogometaši Rijeke poraženi su od Hajduka 2:3 u utakmici 32. kola Hrvatski telekom Prve lige.

Pravu golijadu gledali smo večeras u iznimno sadržajnom Jadranskom derbiju na Poljudu! Treneri sigurno neće biti zadovoljni, (pre)otvoren gard obje momčadi sigurno nije po njihovom ukusu, no navijači pred televizorima mogli su uživati! Doduše, ipak nešto više navijači Hajduka…

Jer, neke svoje prilike iz krasno izrađenih akija Riječani nisu realizirali (Čerin u prvom poluvremenu, Lončar i Drmić u drugom poluvremenu) dok su golovi Hajduka padali uglavnom nakon grešaka obrane Rijeke.

Prilikom prvog gola Biuka ključna lopta za asistenta Hajduka se provukla Muriću iza leđa, drugi gol za Hajduk bio je autogol Štefulja a kod trećeg gola mlada nada Hajduka Ljubičić (19 godina mu je tek!) jednim je krasnim potezom petom (!) “slomio” obranu Rijeke i izbacio Kačaniklića u 100-postotnu priliku koju švedski igrač nije mogao promašiti.

Imao je i Hajduk još nekoliko prilika, ali… kada zabiješ autogol i primiš ovakve golove, a pomučiš se itekako za svoje, imaš razloga za žalovanje.

Ovom konstatacijom ne umanjujemo tezu da su Riječani zadnjih sezona odigrali nemjerljivo bolje utakmice u Splitu, i da ovo večeras nije bilo baš dobro. Nedostajalo je prije svega – koncentracije, posebno u trećini terena gdje je Rijeka napadala i kada je samo malo boljom organizacijom završnice trebala zabiti još golova.

Također, nejasno je zašto se kod velikog broja igrača Rijeke želja za trkom i viškom uloženog napora pojavi tek kod rezultatskog zaostatka – da odmah u utakmicu krenu onako kako treba, puni odlučnosti i volje za pobjedom, vjerojatno se ne bi trebali pri kraju utakmice mučiti i grčevito hvatati zaostatak u golovima.

Rijeka je utakmicu otvorila ubačajem Menala pred gol Hajduka, ali pokušaj Drmića završio je u bloku. Na drugoj strani udarac Kacaniklica glavom išao je ravno u ruke vratara Nevistića.

Rijeka je prvu veliku priliku imala u devetoj minuti. Andrijašević je lijepo proigrao Čerina, ali njegov udarac s 12 metara obranio je Kalinić.

I onda je poveo Hajduk. Situacija koja je obećavala za Rijeku pred protivničkim golom pretvorila se u kontru Hajduka koju je zaključio Biuk – 1:0.

U 23. minuti Vušković je odlično ubacio s lijeve strane, lopta je prošla kroz petarac, ali srećom, nitko od igrača Hajduka nije uspio pospremiti u mrežu.

I onda je Rijeka izjednačila. Nakon nekoliko dobrih situacija Rijeka je napokon iskoristila kontru u 31. minuti. Murić je u završnici ubacio s desne strane, a Drmić pospremio loptu – 1:1.

Kako je utakmica odmicala igra je postajala sve otvorenija, Hajduk je propustio priliku preko Vuškovića (34′), a Menalo nije poentirao u 37. minuti.

I onda pritisak Hajduka u zadnjim trenucima prvog dijela. Na kraju svega u 45. minuti, nakon kornera, Štefulj je u skoku nes(p)retno pospremio loptu u vlastitu mrežu – 2:1.

Hajduk nije mogao zamisliti bolje otvaranje drugog dijela. Već u 47. minuti Ljubičić je petom proigrao Kacaniklica koji je izašao sam pred Nevistića i poentirao – 3:1.

Rijeka je mogla uzvratiti dvije minute kasnije, Menalo se našao u sjajnoj poziciji pred golom Hajduka, ali njegov udarac blokirao je Čolina.

U 57. minuti sjajna akcija Rijeke. Lončar je s Andrijaševićem odigrao dupli pas, izbio pred gol Hajduka, ali veznjak Rijeke promašio je gol.

Dvije minute kasnije Lončar je ponovo bio u dobroj poziciji, ali njegov udarac blokirao je Todorović.

Rijeka je smanjila u 65. minuti. Kulenović je ostavio loptu za Andrijaševića koji je pogodio s ruba kaznenog prostora – 3:2.

U 77. minuti sjajna prilika za Rijeku. Nakon ubačaja Drmić je ostao sam pred golom Hajduka, ali nije dobro zahvatio loptu koja je otišla daleko iznad gola.