(FOTO) HRVATSKA POBIJEDILA ŠKOTSKU! Vratili nam se “Vatreni iz Rusije”, mogu li opet daleko na turniru?

Nakon dvije najvećim dijelom razočaravajuće predstave u srazu s Engleskom i Češkom, hrvatski reprezentativi napokon su zaigrali kako znaju i mogu!

HRVATSKA – ŠKOTSKA 3:1 (1:1)

HRVATSKA (4-3-3): Hrvatska: Livaković – Juranović, Vida, Lovren, Gvardiol – Modrić, Kovačić, Brozović – Vlašić, Petković, Perišić

UPRAVO SE ČITA

ŠKOTSKA: Marshall – McTominay, Hanley, Tierney – O’Donnel, Robertson – Armstrong, McGinn, McGregor – Adams, Dykes

Strijelci: 1:0 Vlašić (17.), 1:1 McGregor (42.), 2:1 Modrić (62.), 3:1 Perišić (77.)

Veličanstvena Hrvatska je u osmini finala Eura!

Nogometaši Hrvatske u utorak su navečer na Hampden Parku u Glasgowu, u odlučujućoj utakmici za plasman u osminu finala Eura, pokazali rapsodiju, posebno u drugom dijelu i s 3:1 pobijedili, pregazili, školovali neugodnu Škotsku.

Nikola Vlašić u 17., Luka Modrić u 62. i Ivan Perišić u 77. junaci su ove velike, epske pobjede Vatrenih.

Hrvatska nogometna reprezentacija pobjedom protiv Škotske izborila je prolazak u drugi krug Europskog prvenstva.

Nakon što su u prva dva kola osvojili samo jedan bod, aktualnim svjetskim doprvacima je za prolaz skupine trebala bilo kakva pobjeda.

Tri boda protiv Škota osiguravali su “Vatrenima” plasman u osminu finala, a s koje pozicije ovisilo je i o rezultatu utakmice Engleska – Češka.

Na koncu Hrvatska ide dalje kao druga jer je Engleska pobijedila Češku sa 1-0 golom Raheem Sterling (12) osvojivši prvo mjesto u skupini.

Već sad može se reći s kim će Hrvatska najvjerojatnije igrati u drugom krugu.

Kako smo osvojili drugo mjesto u skupini, naš će sljedeći protivnik biti drugoplasirana momčad iz skupine E. Ta će se utakmica onda igrati u ponedjeljak u 18 sati u Kopenhagenu.

Na vrhu te skupine trenutno su Šveđani sa 4 boda, slijedi ih Slovačka s 3 boda, treći su Španjolci s 2 boda i posljednja je Poljska s 1 bodom.

Hrvatska je povela u 17. minuti golom Nikole Vlašića. Loptu je u kazneni prostor ubacio Josip Juranović, Ivan Perišić je spustio glavom do veznjaka moskovskog CSKA koji je s desetak metara matirao škotskog vratara.

Nažalost, domaćin je izjednačio u posljednjim trenucima prvog dijela, a strijelac je u 42. minuti bio Callum McGregor.

Hrvatska je u novu prednost stigla u 62. minuti sjajnim golom Luke Modrića koji je vanjskom felšom pogodio rašlje sa 20-tak metara.

Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Ivan Perišić pogodivši glavom u 77. minuti nakon Modrićevog ubačaja iz kornera.