UZBUDLJIV DERBI

U neočekivano efikasnom prvom poluvremenu vidjeli smo čak pet golova, od kojih su tri riječka bila rijetko viđeni, prekrasni eurogolovi!

DINAMO – RIJEKA 3:3 (2:3)

ZAGREB – Stadion Maksimir. Utakmica 3. kola Hrvatski telekom Prve lige. Sudac: Tihomir Pejin.

Strijelci: 1:0 Perić (9), 1:1 Abass (23), 2:1 Majer (32), 2:2 Abass (38), 2:3 Drmić (43), 3:3 Oršić (59)

DINAMO: Livaković – Ristovski, Theophile, Franjić, Perić, Jakić, Ivanušec, Majer (od 65′ Mišić), Menalo, Oršić, Gavranović (od 65′ Petković)

RIJEKA: Labrović – Escoval, Velkovski, H. Smolčić, Tomečak, Liber, Lepinjica (od 65′ Stanić), Pavičić, Vukčević (od 65′ Ampem), Abass, Drmić

Nogometaši Dinama i Rijeke podijelili su bodove (3:3) u utakmici trećeg kola Hrvatski telekom Prve lige.

Zabijao je Abass dva puta i Drmić jednom, sve tri lopte upućene su prema Livakoviću tolikom silinom i preciznošću da vratar modrih nije imao baš nikakve šanse zaustaviti ih!

I dok je Drmić za 2: 3 zabio udarcem “iz prve”, iz okreta gađajući rašlje Livakovićeva gola sa 16 metara više po intuiciji (koje mu ne nedostaje), Abassovi golovi bili su planirane i efektno izvedene majstorije – oba puta napadač Rijeke krenuo je s lijeve strane prema sredini šesnaesterca, a onda je dolaskom na nekih 20-tak metara od Livakovićeva gola lijepo gađao vratarevu suprotnu, lijevu stranu. Oba puta lopte su završile u mreži!

Nažalost, svoj dan danas u Maksimiru nije imao vratar Rijeke Labrović – isti onaj koji je u nekoliko uvodnih utakmica sezone u više navrata “izvlačio” momčad nemogućim obranama. Direktni je krivac Labrović za prvi (“zaplivao” podno Dine Perića koji glavom zabija pored golmana!) i treći gol Dinama kada je potpuno nepotrebno istrčao na 12 metara od gola i slabo “boksao” loptu koja je došla do Oršića koji ju iz okreta odmah šalje ispod prečke – uz malu pomoć Velkovskog od čijeg se tijela lopta odbila neobranjivo u riječku mrežu.

Šteta, jer je Rijeka nakon početne nesigurnosti i terenske premoći Dinama s tri eurogola sama sebi dala priliku i za osvajanje troboda u Maksimiru.

Dinamo je krenuo jako na samom otvaranju, ali prvi pokušaj pripao je Rijeci. Drmić se našao na boku i ubacio, a Abass nije dobro zahvatio loptu glavom.

Uslijedili su pokušaji Menala i Oršića, a gol je stigao u 9. minuti. Nakon kornera, lopta je dugo putovala kaznenim prostorom Rijeke, Perić je u konačnici bio viši od Labrovića – 1:0.

Uslijedilo je nekoliko opasnih situacija pred golom Rijeke, Oršićevo (15′) spuštanje lopte glavom očistio je Smolčić, dok je Escoval blokirao udarac Theophilea (17′).

I onda je neočekivano stigla prilika za Rijeku u 22. minuti. Drmić se neočekivano našao sam pred Livakovićem nakon pogreške Dinama, ali umjesto udarca, napadač Rijeke pokušao je još jedan dribling i prilika je propala.

Samo minutu kasnije nije bilo spasa za domaćina. Abass se našao na rubu kaznenog prostora i pospremio loptu eurogolom iza leđa Livakovića – 1:1.

Dinamo je odmah krenuo po novi gol, Franjićev udarac u 26. minuti obranio je Labrović, dok je u 31. minuti udarac Gavranovića blokirala obrana Rijeke.

I onda je stigao gol Dinama. U 32. minuti jednu dugu loptu Menalo je uspio spustiti, a Majer je iz prve vrhom kopačke precizno pogodio – 2:1.

Rijeka se tad probudila. Nakon pogreške obrane Dinama u 38. minuti, Abass je uzeo loptu i s 18 metara još jednim sjajnim udarcem matirao Livakovića – 2:2.

Samo pet minuta kasnije Rijeka je povela. Lopta je došla do Drmića na rubu kaznenog prostora, a napadač Rijeke majstorski se okrenuo i pospremio loptu u mrežu – 2:3!

U 50. minuti velika prilika za Dinamo, udarac Jakića glavom obranio je Labrović, lopta se odbila do Gavranovića ali Tomečak je očistio s crte.

U 53. minuti Abass se prvo sjajnim potezom riješio Majera i onda proigrao Drmića koji je izbio sam pred gol Dinama. Livaković je obranio udarac, a pomoćni sudac je ujedno podignuo zastavicu i označio zaleđe.

Dinamo je naplatio pritisak u 59. minuti. Nakon jednog visokog ubačja Labrović je istrčao i nije dobro boksao loptu. Oršić je primio loptu i pogodio iz okreta – 3:3.

U 61. minuti slobodan udarac za Rijeku na 20 metara. Drmić je pokušao, udarac je otišao preko grede. U 73. minuti priliku je imao Dinamo, udarac Oršića sa 16 metara otišao je uz vratnicu.

U 81. minuti opasan udarac Oršića, Labrović je obranio udarac.