POBJEDA U ZADNJIM SEKUNDAMA

Menalo u 92. minuti zabio i odveo Rijeku u četvrtfinale Kupa!

Nogometaši Rijeke u  dramatičnoj utakmici uspjeli su preokrenuti 1:0 u 1:2 i proći u daljnju fazu natjecanja! Nakon što su Riječani zapucali nekoliko dobrih prilika na otvaranju susreta, šokirao ih je gol Posavca u 38. minuti. Ipak, u završnici susreta Galović (78) i Menalo (90) donijeli su su preokret i pobjedu Rijeci!

VARAŽDIN – RIJEKA 1:2 (1:0)

VARAŽDIN – Gradski stadion. Utakmica osmine finala hrvatskog Kupa.  Zdenko Lovrić (Đakovo). Bez gledatelja.

Strijelci: 1:0 Posavec (38), 1:1 Galović (78), 1:2 Menalo (90)

VARAŽDIN: Zelenika – Tkalčić, Stolnik, Pellumbi, Daničić, Posavec (od 79′ Milić), Đurasek, Senić, Drožđek, Benko, Obregon (0d 72′ Belcar).

RIJEKA: Nwolokor – Capan, Galović, Smolčić (od 64′ Halilović), Tomečak (od 12′ Braut, od 32′ Arsenić), Čerin, Lončar, Štefulj, Murić, Kulenović, Menalo.

Varaždin i Rijeka ponovno su se sastali u osmini finala Kupa, još jednom u Varaždinu gdje je Rijeka zadnje dvije sezone slavila s po 2:1. Tako je bilo i ove godine…

Nakon što su Riječani bolje otvorili utakmicu s dvije prilike Kulenovića kao i Menala, Simonu Rožmanu prvo se ozlijedio Tomečak koji je nosio do trenutka izlaska u 12. minuti, a nakon njega ozlijedio se i Filip Braut, nogometaš koji ga je zamijenio.

No, iako igra Rijeke nije pala, jedna odlično ubačena lopta iz kornera i majstorski skok Ivana Posavca koji je preporođen, doveli su do iznenađujućeg vodstva Varaždinaca na svom terenu.

Junaci pobjede sastava Simona Rožmana bili su fantastični Robert Murić i Luka Menalo. Jedan je sjajno na lijevoj strani ispremiješao obranu domaćina i poslužio Menala, koji je zabio za slavlje. Murić je u posljednjih 20 minuta susreta bio kolosalan, vukao je sve konce igre, bio motor pokretač svega u Rijeci…

U 78. minuti Nino Galović zabio je za 1:1 i time anulirao rani pogodak Varaždina, odnosno preporođenog Ivana Posavca, veznjaka koji je odličnim skokom na 8 metara pogodio glavom ravno u mrežu. Lopta je bila ubačena iz desnog kornera.

Posavec zabio svoj drugi uzastopni gol u seniorskoj karijeri

Inače, kad je bivši trener Varaždina Samir Toplak gostovao nedavno u jednom nogometnom podcastu, rekao je kako Posavec nikad nije zabio gol kao senior. I onda je on zabio dva pogotka zaredom za svoja prva dva gola u seniorskoj karijeri.

Bila je to čudna utakmica u kojoj smo imali i VAR provjere, a u kojoj su iz igre zbog ozljeda morala izaći čak tri igrača, dva Rijeke i Obregon iz Varaždina.

Simonu Rožmanu prvo se bio ozlijedio Tomečak koji je nosio do trenutka izlaska u 12. minuti kapetansku traku, a nakon njega ozlijedio se i Filip Braut, nogometaš koji ga je zamijenio. I unatoč svim problemima, Rijeka je uspijela nekako “na mišiće” pobijediti!