TEŽAK PORAZ

Hrvatski rukometaši upravo su katastrofalno odigrali važnu utakmicu u borbi za četvrtfinale SP-a protiv neugodne i opasne Argentine. Hrvatska je uvjerljivo izgubila susret (19:23), i sada su šanse Kauboja za proboj u četvrtfinale natjecanja svedene na teoriju. Vaditi se moraju protiv  moćne Danske…

Jedine svijetle točke u igri naše reprezentacije danas su bili Ivan Čupić u prvom poluvremenu i vratar Ivan Pešić u drugom dijelu utakmice.

Nakon uvodnog zaostatka od 0:5 (!!) naši reprezentativci uspjeli su se sabrati i najviše na krilima nepogrešivog Čupića stići do neriješenog rezultata 12:12 kojim se otišlo na odmor.

Prvo i jedino vodstvo imali su Kauboji na samom početku drugog poluvremena (13:12) no odmah potom uslijedio je – raspad sistema! Izbornik Červar mijenjao je igrače i postave po nama neobjašnjivom ključu, no nije pronašao iole raspoloženu sedmorku, osim Ivana Pešića na vratima koji je Kauboje spasio posvemašnje rezultatske katastrofe.

Čupić, koji je briljirao u prvom dijelu na desnom krilu, počeo se gubiti na desnom vanjskom (!?), a bilo je još igrača koji su u drugom dijelu igrali na neprirodnim pozicijama.

Ukratko – na terenu smo gledali opći kaos!

Pogledajte samo ovo: u drugom poluvremenu deset minuta nismo zabili gol. U 55. minuti imali smo samo zabijenih 5 golova u drugom dijelu, čak 25 minuta u tom periodu susreta nismo zabili.

Hrvatska je izuzetno loše krenula u susret poglavito u napadu te je bilo 5:0 za Argentinu, da bi Čupić postigao prvi pogodak za Hrvatsku nakon 10 i pol minuta igre. Ipak, do odlaska na odmor Hrvatska je uspjela poravnati na 12:12, a golom Mamića početkom nastavka i povela sa 13:12. Nažalost, pokazat će se da je to bilo jedino vodstvo Hrvatske na čitavoj utakmici, Argentina je odgovorila s tri uzastopna gola i preuzela kontrolu utakmice.

O bezidejnosti igre u napadu najbolje pokazuje podatak kako je Hrvatska u prvih 20 minuta drugog poluvremena postigla tek tri pogotka pa je Argentina ostvarila osjetnu prednost od 19-15 koju je znala sačuvati. Izbornik Červar tada je odlučio zaigrati sa sedam igrača u polju i bez vratara u fazi napada, ali zbog brojnih izgubljenih lopti Argentinci su takvu taktiku kažnjavali pogocima u praznu mrežu.

Hrvatska ostala na pet bodova

Hrvatska je tako ostala na pet bodova, jednim manje od vodeće Danske, koja ima i utakmicu manje, te druge Argentine. Četvrti Katar, koji je u prvom susretu dana u ovoj skupini svladao Bahrein sa 28:23, ima četiri boda. Na dnu su Japan s jednim i Bahrein bez bodova.
U posljednjem kolu u ponedjeljak Hrvatska će igrati protiv Danske, dok će Argentina igrati protiv Katara. Hrvatska bi za prolazak u četvrtfinale trebala prvo pomoć Katara koji bi trebao svladati Argentinu, a zatim i svladati branitelja naslova.