DRUGA HNL

Orijent 1919 pobijedio Inter na Krimeji, Kristijan Fućak pogodio za tri boda

Trener Damir Milinović prvi put na Krimeji igrao je s dvojicom napadača i četiri veznjaka posloženih u rombu zbog čega je Monjac ostao na klupi, piše Sportcom

ORIJENT 1919 – INTER 1:0

RIJEKA – Igralište na Krimeji. Druga HNL – 22. kola. Sudac: Jakov Titlić (Hrvace). Bez gledatelja

Strijelac: 1:0 Fućak (25)

ORIJENT 1919: Berković 6,5, Švrljuga 6, Mulac 6,5, Tadejević 6,5, Smolčić 6, Kokorović 6,5 (90 Srzentić -), Putnik 6 (57 Gadže 6), Hodža 6 (57 Fatić 6), Črnko 6,5 (90 Petrović -), Fućak 6,5, Gerc 6 (70 Monjac -)

INTER: Križanović 6,5, Nekić 6, Soldo 6, Marjanović 6, Barić 6, Mazalović 5,5, Magdić 5,5, Goričan 5,5, Uzelac 5,5 (63 Benčić -), Abramović 5 (63 Šroler -), Zdunić 5,5 (74 Vranjković -)

Nogometaši Orijenta 1919 ostvarili su pobjedu protiv Intera, jedini pogodak postigao je Kristijan Fućak.

Trener Damir Milinović prvi put na Krimeji igrao je s dvojicom napadača (Fućak, Gerc) i četiri veznjaka posloženih u rombu zbog čega je Monjac ostao na klupi.

Generalno, dobro je stajala riječka momčad na terenu, bolje je pokrivala (među)prostore na svojoj polovici nego u prethodnim utakmicama.

Samo jednom su gosti tijekom cijele utakmice uspjeli organizirano ući u završnicu.

U 38. minuti Uzelac se probio na desnom boku i ubacio na drugu stranu kaznenog prostora, gdje je usamljeni Goričan uklizao i loše zahvatio loptu.

Još su jednom gosti zaprijetili do odmora, u 21. minuti Magdić je ubacio iz prekida, Abramović je blizu peterca uspio glavom skrenuti loptu u Berkovića.

Orijent 1919 je većim dijelom prvoga dijela kontrolirao utakmicu kroz posjed lopte, ostavio je puno bolji dojam od Intera, ali je izostala igra u završnici, do napadača je stigla samo jedna upotrebljiva lopta, piše Sportcom

U 8. minuti Hodža je proigrao Gerca na ulasku u kazneni prostor, bila je to najbolja domaća prilika.

Treba izdvojiti snažni Tadejevićev (33) udarac s 23 metra, Filipović je bio pravododoban.

Pogodak se dogodio nakon prekida.

U 25. minuti pokretljivi Črnko iznudio je prekršaj na 20 metara, sam je izveo slobodni udarac.

Vratar Križanović je odbio loptu, Fućak je bio najbliži, napadač Orijenta 1919 iskosa zdesna pogodio je suprotni kut – 1:0.

U 52. minuti opet je domaća obrana loše reagirala nakon prekida, Mazalović je nakon ubačaja iz kuta neočekivano ostao sam na drugoj vratnici.

Dojam je da je mogao bolje iskoristiti izglednu poziciju, glavom je loptu slabo uputio ravno u Berkovića.

Bila je to najava poduzetnije igre gostiju u drugom dijelu, promijenio je Milinović u 57. minuti enegiju u središnjici dvjema izmjenama, izgubila je domaća momčad inicijativu, ali je sačuvala kompaktnost.

U 62. minuti Mulac je ostao zaboravljen u kaznenom prostoru gostiju, nije trebao ni skočiti da bi loptu glavom poslao kraj vratiju.

U zadnjih pola sata izmjenjivali su se napadi između kaznenih prostora, nešto su aktivnije izgledali gosti, ali obje momčadi prijetile su jedino s distance.

Udarce Šrolera (68) i Vranjkovića (80) na jednoj, te Gadžea (73) na drugoj strani obranili su Berković i Križanović, koji tijekom utakmice nisu imali težak posao, piše Sportcom