NAPOKON!

POBJEDA RIJEKE! Josip Drmić eurogolom pokrenuo preokret; Rijeci tri boda iz Koprivnice!

Rijeka je ponovno većim dijelom utakmice imala problema u samoj završnici napada, no u posljednjoj trećini susreta bijeli su preokrenuli rezultat i pogocima Drmića, Menala i Galovića došli do pobjede vrijedne tri boda

SLAVEN BELUPO – RIJEKA 1:3 (1:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Zaostala utakmica 16. kola Hrvatski telekom Prve lige. Sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac). Bez gledatelja.

Strijelci: 1:0 Glavčić (23), 1:1 Drmić (69), 1:2 Menalo (72), 1:3 Galović (81)

SLAVEN BELUPO: Filipović, Bruggen, Božić, Goda, Glavčić (od 81′ Liklin), Paracki, Leyton (od 46′ Kim), Iličić (od 73′ Delić), Knoll, Lulić (od 73′ Julardžija), Bosec (od 82′ Bogojević)
RIJEKA: Nevistić, Galović, Murić, Vukčević (od 46′ Štefulj), Čerin, Drmić (od 84′ Kulenović), Andrijašević (od 90′ Yatéké), Mudražija (od 54′ Menalo), Tomečak, Capan, Lončar

Nazire se “izlazak iz tunela” za bijele! Rijeka je pobijedila, i to je najvažnije!

Rijeka je do bodova stigla sjajnom igrom u zadnjih pola sata u Koprivnici preokrenuvši susret u trenucima kada se činilo da bi bodovi mogli ostati u rukama Slavena.

Pogocima Josipa Drmića (69), Luke Menala (74) i Nine Galovića (81) nogometaši Rijeke izvojevali su vrlo vrijednu pobjedu u susretu sa Slaven Belupom u Koprivnici. No možda i važnija od tri boda je činjenica da su bijeli prekinuli niz loših rezultata u prvenstvu gdje su bez pobjede bili zaista (pre)dugo!

Rijeka dvije trećine susreta ponovno nije odigrala na razini kakvu želimo. Bijeli su pokušavali, trudili se, gradili prilike za udarac i promašivali; zapucali i neke nestvarno dobre… A trud se isplatio tek potkraj utakmice!

Preokret je donio Josip Drmić eurogolom nakon sjajne individualne akije. Štefulj je lijepo prošao i odigrao za Drmića gotovo na poziciji lijevog krila. Drmić se potom varkom oslobodio pratnje i nakon ulaska u šesnaesteracc domaćih snažno udario po lopti i pogodio suprotan kut! Lopta se zabila u malu mrežicu iza nemoćnog vratara domaćih…

Samo pet minuta kasnije uslijedila je brza kontra Rijeke, bijeli su ostali tri na jedan. Andrijašević je odigrao za Menala koji je mirno poentirao – 1:2.

Točku na “i” stavio je Nino Galović u 81. minuti. Čerin je izveo korner, a Galović poentirao glavom – 1:3!

Rijeka je prijetila već u trećoj minuti. Lijepa izmjena Tomečaka i Čerina na desnoj strani otvorila je prostor za Tomečaka čiji je udarac prošao pored gola.

Slaven je uzvratio sjajnom prilikom u osmoj minuti. Ubačaj Boseca s desne strane, Knoll je pucao glavom iz blizine, Nevistić odličnom reakcijom sačuvao mrežu.

Rijeka je svoju najbolju priliku u prvom dijelu propustila u 17. minuti. Andrijašević je povukao kontru i ostavio za Čerina koji je odigrao za nadolazećeg Lončara čiji je udarac iz čiste prilike u kaznenom prostoru otišao daleko iznad gola.

Uslijedio je i ubačaj Tomečaka, ali udarac glavom Andrijaševića otišao je preko grede.

I onda je u 23. minuti Slaven Belupo poveo. Bosec je svojim ubačajima bio velika opasnost, a onaj u 23. minuti Glavčić je pobjegao Čerinu i lijepim udarcem na drugoj vratnici pospremio u mrežu – 1:0.

Slavene se tri minute kasnije, nakon jedne krivo dodane lopte Murića, ponovo našao u odličnoj prilici, ali udarac Lulića obranio je Nevistić.

Do kraja prvog dijela valja istaknuti pokušaje Andrijaševića glavom (28′) i iz slobodnog udarca (32′), te pokušaj Murića (34′) nakon lošeg ispucavanja vratara Filipovića.

U završnici prvog dijela Rijeka je imala je jednu veliku priliku. U 41. minuti Andrijašević je smirio loptu i ostavio za Mudražiju, ali udarac veznjaka sa 16 metara otišao je daleko iznad grede.

Slaven je bolje otvorio drugi dio. Izgubljena lopta Murića u 49. minuti, sudac nije označio prekršaj i uslijedila je kontra, Knoll je ušao sam u kazneni prostor, ali njegov udarac obranio je Nevistić.

U 56. minuti Štefulj je ubacio, lopta se odbila do Čerina, ali njegov udarac je blokiran.

Bio je to uvod u sjajnih pola sata bijelih i veliku pobjedu Rijeke!