(FOTO) Pobjeda Rijeke u Šibeniku! Hrvoje Smolčić eurogolom riješio “run & gun” utakmicu u korist bijelih

Ne sjećamo se kada su bijeli odigrali ovako sadržajnu utakmicu punu prilika za pogodak na obje strane – što ne znači da će treneri biti  prezadovoljni ovakvim “run & gun” pristupom svojih igrača!

ŠIBENIK – Stadion na Šubićevcu. Utakmica 15 kola Hrvatski telekom Prve lige. Sudac: Ante Čuljak (Zagreb). Gledatelja: 1.000

Strijelci: 0:1 H. Smolčić (45)

UPRAVO SE ČITA

ŠIBENIK: Rogić – Kvesić, Perić, Batarelo, Ćurić, Rak, A. Jakoliš, Marin, M. Jakoliš, Cvetković

RIJEKA: Zlomislić – Velkovski, Krešić, Smolčić, Ampem, Gnezda Čerin, Selahi, Vukčević, Murić, Vučkić, Drmić

Prilika na priliku, kontra na kontru, obrana na obranu… po nekoj logici i broju prilika, večerašnja utakmica trebala je završiti rezultatom 3: 5 ili nekim sličnim “vaterpolskim” rezultatom, jer je sve velike prilike za gol teško nabrojati i na prste obje ruke!

A odlučujući eurogol Hrvoja Smolčića pao je iz zapravo “nemoguće” situacije, kada se to zaista moglo najmanje očekivati, nakon udarca po lopti glavom s nekih 15 metara od vrata domaćeg vratara!  Nakon kornera se lopta odbila Vukčeviću na 30 metara, a ovaj šalje ubačaj na Smolčića koji je s 15 metara nakon udarca glavom prebacio Rogića i doveo Rijeku u vodstvo.

I nije to bilo nimalo slučajno od Smolčića – točno se vidjelo kako riječki kapetan pogledom prati loptu koju je s lijeve strane uputio Vukčević, a onda odmjerenim udarcem “cilja” nebranjeni dio Rogićevih vrata.

Majstorija i rijeko viđen pogodak – ne samo na HNL travnjacima!

Šibenik je nakon dva vezana remija želio nastaviti niz bez poraza, dok Rijeka traži pobjedu i 30. bod čime bi došla na vrh i pobjegla Dinamu koji je kiksao.

Već u 3. minuti velika prilika za Marina Jakoliša! Marin je presjekao dodavanje Zlomislića i poslužio Jakoliša koji s 11 metara puca jako loše i šalje loptu vrlo sporo.

U 5. minuti još jedna odlična prilika Šibenika iz kontre, ali loša završnica. Marin je povukao i dao desno Antoniju Jakoliši koji vraća u peterac, ali tamo Cvetković ne zahvaća loptu.

U 8. minuti prva prava akcija Rijeke i odmah gol Drmića! Murić je driblao pa našao Ampema na desnoj strani, ovaj ubacuje i Drmić iz peterca ima lak posao. No, tu je VAR i pogodak je poništen zbog zaleđa.

U 16. minuti  Vukčević je odradio sprint od nekih 50 metara i odmah opalio bez razmišljanja po lopti s 18 metara malo iskosa, nažalostlopta je otišla preko gola.

U 29. minuti odličan udarac Čerina s ruba kaznenog prostora, Rogić još bolje brani i šalje loptu u korner!

U 34. minuti Šibenik propušta još jednu dobru situaciju, ovaj put je ubačaj išao s lijeve strane i Zlomislić je išao u prazno, ali obrana prvo čisti Marinov pokušaj, a onda loptas po Ćurićevu udarcu ide u korner.

U 39. Rogić je opet na mjestu nakon što je Drmić s četiri metra pokušao skrenuti ubačaj s lijevog krila.

u 42. opasan izlazak Rijeke po desnoj strani, ali dva ubačaja Ampema nisu našla cilj pa obrana blokira udarac Vučkića.

U 47. minuti prva prijetnja u drugom dijelu opet je veza Ampem-Drmić, ali pokušaj Švicarca glavom ide pokraj gola.

U 53. Drmić je propustio sjajnu priliku gdje je mogao biti i nesebičan i poslužiti čovjeka u sredini, ali se odlučio na šut s 16 metara preko gola.

U 55. Delić propušta zicer tek što je ušao! Novi sjajan izlazak Šibenika preko Marina koji u situaciju jedan na jedan gura Delića, ali udarac šibenskom napadaču brani Zlomislić.

U 58. minuti odlična prilika za Rijeku, z za Vučkića s lijeve strane iskosa s pet metara, ali Rogić je izašao i skratio kut! U 62. Murić ima slobodni udarac s dvadesetak metara koji je sam i izborio, nažalost lopta po njegovu pokušaju ide visoko preko grede.

U 63. nova gužva ispred Rogića nakon kornera, ali kombinacija glavama Smolčića i Velkoskog nije rezultirala udarcem.

U 75. i Marin je za Šibenik imao dobru situaciju iz slobodnjaka s nešto manje od 20 metara, no udarac preko živog zida ide točno u Zlomislićeve ruke.

U 84. minuti moglo je biti vrlo opasno za Šibenik, Abass je ušetao u kazneni prostor, ali njegova lopta je prošla sve, dok vraćenu ,loptu Obregon glavom šalje pored gola.

U 87. minuti Jakoliš je opasno prošao lijevom stranom i niskom loptom tražio sredinu, no obrana Rijeke odbija loptu u korner iako je umalo postignut autogol!

Nakon još nekoliko stihijskih napada Šibenčana bijeli su uspjeli neokrznuti privesti susret kraju i zadržati sam vrh ljestvice HNL-a.

Nakon 15 odigranih kola to sasvim sigurno ne može biti slučajno, i igrači, trener Goran Tomić i uprava kluba neće se moći othrvati težnjama navijača koje se mogu sažeti u jednu kratku rečenicu: “Kada smo već tu gdje jesmo, idemo do kraja!!”.