JADRANSKI DERBI

POBJEDA RIJEKE U SPLITU! Hrabri i pametni Riječani pobjedom nad Hajdukom stigli do vrha ljestvice 1. HNL

Nogometaši Rijeke pobijedili su Hajduk 2:1 u utakmici sedmog kola Hrvatski telekom Prve lige. Najljepši trenutak utakmice vidjeli smo u 43. minuti: požrtvovnom reakcijom Ampem je oduzeo loptu ispred Rijekina šesnaesterca, predriblao potom u trku prema naprijed dvojicu suparničkih igrača te dovukao loptu do Hajdukova šesnaesterca. A onda ju je predao Josipu Drmiću…

HAJDUK – RIJEKA 1:2 (0:2)

SPLIT – Stadion Poljud. Utakmica 7. kola Hrvatski telekom Prve lige. Sudac: Fran Jović. Gledatelja: 15967.

Strijelci: 0:1 Tomečak (21), 0:2 Drmić (43), 1:2 Elez (54)

HAJDUK: Posavec, Lovrencsics (od 12′ Dellova, 0d 55′ Dolček), Simić, Elez, Čolina, Sahiti, Vuković, Krovinović, Livaja, Biuk, Mlakar.

RIJEKA: Prskalo, Tomečak, Velkovski, Krešić, Galović, Čerin, Selahi (od 77′ Liber), Pavičić, Abass, Drmić (od 77′ Obregon), Ampem.

Sve dalje je povijest! Drmić je iskosa na lijevoj strani šesnaesterca sjajnim lažnjakom poslao braniča Hajduka “po ćevape”, a onda je desnom nogom topovskim udarcem loptu poslao u “malu mrežicu” gola koji je čuvao Posavec za 2:0 vodstvo Rijeke. Majstorija od početka do kraja akcije! Ako je samo i zbog ovih petnaestak sekundi nogometne čarolije, igra Rijeke večeras na Poljudu zaslužila je vrlo visoku ocjenu…

U prvom poluvremenu bila je to riječka bajka (u sretnim gostujućim, bordo dresovima!) jer su Riječani na odmor mogli otići i s većom prednošću od 2:0. U drugom poluvremenu gledali smo, očekivano, pritisak domaćih igrača koji su po svaku cijenu željeli popraviti dojam i barem poravnati rezultat.

Rijeka je povela u 21. minuti. Ampem se sjajno probio po lijevoj strani i gotovo s gol-aut linije poslao povratnu loptu na 13 metara. Prvi udarac Selahija je Posavec obranio, ali se lopta odbila Tomečaku na desnu stranu koji je ostao potpuno sam i odlično zabio za vodstvo gostiju!

U 32. minuti je Abass pogodio vratnicu! Hajduk je bio u pritisku i posjedu, ali je odjednom Nigerijac pobjegao svima, krenuo u trk s pola terena i sve završio udarcem s 15 metara s desne strane koji je odsjeo na prvoj stativi!

U 33. minuti Mlakar je propustio sjajnu šansu za izjednačenje. Duga lopta iz obrane, Mlakar je pobjegao Galoviću s desne strane i pokušao je iskosa s nekih osam metara, ali Prskalo je skratio kut i lopta ide kraj gola.

U 39. Abass je imao novu sjajnu šansu za 2:0. Pronašao ga je Drmić ubačajem na drugu vratnicu, ali Abass iz trka ne zahvaća dobro loptu i šalje loptu pokraj vrata.

Hajduk je smanjio vodstvo Rijeke u 54. minuti.  Krovinović je izveo korner na prvu stativu, Elez je pobjegao Krešiću i Velkoskom te je pogodio bliži kut.

U 59. je Posavec spasio Hajduk! Abass je pobjegao po lijevoj strani riječkog napada, potom pronašao Pavičića povratnom kojem nitko ne ulazi u blok, ali Posavec skida udarac s 12 metara.

U 65. minuti nova prilika za domaćina. Biuk se našao u odličnoj poziciji, ali pucao je pored gola.

Šest minuta kasnije Prince je lijepo povukao kontru, otvorio mu se prostor na 18 metara, ali udarac nije bio precizan.

U 76. velika šansa za Hajduk! Novi korner i spuštena lopta Eleza kraj ukopanog Prskala, Simić je natrčavao, ali iz pada ne uspijeva dobro zahvatiti loptu te ju – na sreću Riječana – šalje kraj vrata.

Do kraja utakmice gledali smo stihijske napade domaćih koji nisu dali opipljivog rezultata. Obrana Rijeke bila je ovoga puta koncentrirana do posljednjeg sučeva zvižduka i tri boda zasluženo plove put Kvarnera!

Ovom vrlo značajnom pobjedom Rijeka se izjednačila na čelu prvenstvene ljestvice s Dinamom i Hajdukom (koji ima utakmcu više) pa se nakon sedam odigranih kola hrvatsko nogometno prvenstvo čini zanimljivijim i neizvjesnijim no ikada!