KUP HRVATSKE

RIJEKA BEZ FINALA KUPA! Bijeli potonuli u Puli pa isplivali, ali do pobjede nisu stigli

Danas smo vidjeli jednu od najnapetijih utakmica koju je Rijeka odigrala ove sezone. Nažalost, nije završilo hepiendom…

ISTRA 1961 – RIJEKA 3:2 (3:0)

PULA – Stadion Aldo Drosina. Utakmica polufinala Kupa Hrvatske. Sudac: Duje Strukan (Split). Bez gledatelja.

Strijelci: 1:0 Šutalo (7), 2:0 Hara (23), 3:0 Guzina (44), 3:1 Drmić (52), 3:2 Murić (72 – 11m)

ISTRA 1961: Lučić, Šutalo, Galilea, Tomašević (od 76′ Perera), Bosančić, Navarro, Ivančić (od 75′ Špoljarić), Levitt (od 64′ Halilović), Guzina, Hara, Gržan

RIJEKA: Nevistić, Tomečak, Capan, Galović, Štefulj (od 46′ Velkovski), Čerin (od 46′ Kulenović), Lončar, Murić, Andrijašević, Menalo (od 46′ Liber), Drmić

Rijeka je danas u Puli u prvom poluvremenu polufinalne utakmice Kupa Hrvatske teško stradala: igrači Istre 1961 čak tri puta su savladali Nevistića i anemične bijele, da bi u drugom poluvremenu ipak vidjeli jednu drugu Rijeku. Istra je povela u 7. minuti golom Josipa Šutala, a Hara je u 23. povisio na 2:0. Guzina je u 44. minuti zabio za 3:0.

Trener bijelih naparavio je u poluvremenu čak tri izmjene igrača – umjesto Čerina, Štefulja i Menala ušli su Kulenović, Velkovski i Liber – no čak važnija od toga bila je promjena mentalnog sklopa igrača koji su odjednom proigrali, shvativši da se za finale Kupa Hrvatske itekako treba boriti.

Nagrađeni su za to bijeli golovima Drmića (52) i Murića s bijele točke (72) pa smo do kraja utakmice gledali grčevita nastojanja Rijeke da dođe do izjednačenja i barem produžetaka utakmice. Nažalost, treći gol bijelih nismo dočekali…

Najveći (statistički) paradoks ove utakmice je ukupan posjed na strani Rijeke od čak 70 % dok su igrači Istre imala više udaraca u okvir gola.

Istra 1961 će u finalu 19. svibnja igrati protiv boljeg iz susreta Dinama i Gorice.

Istra je već u 6. minuti imala veliku priliku – Hara je dobro odvagnuo Galovića i pucao, Nevistić je obranio, a lopta se odbila od usmaljenog Navarra koji je pucao, a vratar Rijeke odlično obranio.

No u 7. minuti bijeli se nisu uspjeli “izvući”. Nakon kornera najviši je bio Šutalo koji je poentirao glavom.

U 17. minuti pokušao je Menalo, bez uspjeha. Kazna je stigla vrlo brzo: u 23. minuti Hara se zavukao iza obrane Rijeke, zaobišao Nevistića i poentirao!

U 44. šah-mat Istre. Još jednu brzu kontru zaključio je Guzina golom za ogromnih 3:0!

Rijeka je puno bolje ušla u drugo poluvrijeme utakmice! Šanse su se u nekoliko minuta redale jedna za drugom: najprije je  Velkovski odigrao za Drmića koji se okrenuo u kaznenom prostoru, ali nije uspio pucati. Potom u 49. Andrijašević trči previše udesno i propada prilika. U 50. nakon gužve u petercu Velkovski odbija loptu u visokom luku, ali vratar Istre bio je siguran. U 50. Liber se izborio za loptu na rubu kaznenog prostora, ali njegov udarac nije bio kvalitetan.

Nadu bijelima ipak je donio Josip Drmić u 52. minuti! Drmić je primio loptu i potegnuo i lopta je na kraju završila u mreži!

U 59. Kulenović je primio loptu u kaznenom prostoru i vratio za Libera, udarac je završio u bloku.

U 70. Guzina visiko diže nogu i ruši Capana, Strukan sudi penal za Rijeku! Murić je siguran, fino “važe” vratara Lučića, “baca” ga u jednu stranu dok lopta odlazi u mrežu.

Nažalost, bilo je to sve od Rijeke ove večeri, niti jedan od ambicioznih ali i stihijskih napada bijelih nije više urodio plodom. Rijeka se ove sezone oprašta od natjecanja u kojem je posljednjih godina ostvarila velike uspjehe i osvajala “kantu”.