1. HNL

Rijeka lako pobijedila ‘lokose’; Bijeli na bod do važnog trećeg mjesta u 1. HNL!

Rijeka je već u 12. minuti utakmice imala sigurno vodstvo od 2:0 (Murić i Kulenović) tako da nije bilo nikakve neizvjesnosti oko krajnjeg ishoda ove utakmice

RIJEKA – LOKOMOTIVA 3:0 (3:0)

RIJEKA – Stadion HNK Rijeke na Rujevici. Utakmica 29. kola Hrvatski telekom Prve lige. Sudac: Duje Strukan (Split). Bez gledatelja.

Strijelci: 1:0 Murić (10), 2:0 Kulenović (12), 3:0 Kulenović (31)

RIJEKA: Nevistić, Galović, Murić (od 78′ Pavičić), Čerin (od 71′ Mudražija), Menalo (od 71′ Liber), Kulenović (od 78′ Yatéké), Andrijašević (od 87′ Lepinjica), Štefulj, Tomečak, Capan, Lončar
LOKOMOTIVA: Hendija, Maleš (od 46′ Cokaj), Petrak (od 72′ Cipetić), Papadopoulos, Hadžić (od 82′ Bonansea), Chajia, Marić, Salihu, Kačavenda (od 72′ Kallaku), Musa, Marin (od 64′ Šimić)

Nakon posrtaja bijelih u Puli u polufinalu Kupa Hrvatske gdje su Riječani izgubili (2:3) od Istre 1961, utakmica s Lokomotivbom dobila je još većoj važnosti. Bijeli “love” Goricu na trećem mjestu ljestvice koje donosi siguran izlazak u Europu, i čine to jako dobro- večerašnjim “raščlanjivanjem” Lokomotive na sitne dijelove Rijeka je zabilježila petu uzastopnu pobjedu u 1. HNL (!) te se primakla na samo bod do trećeg mjesta. (Istodobno, Gorica je u svoja zadnja četiri prvoligaška nastupa uzela samo jedan bod – točno taj jedan za koliko još bježi Rijeci…).

Neizvjesnosti u večerašnjem susretu Rijeke i Lokomotive nije bilo. Posljednjeplasirana momčad 1. HNL baš ničim nije mogla parirati bijelima, od osnovnog fizičkog duela do fine kombinatorike i vizije igre. Utakmice je praktički tek počela, a bijeli su imali vodstvo od 2:0 koje je, i to treba reći, do 17. minute moglo biti – udvostručeno!

Već u 1. minuti nakon ubačaja Štefulja lopta je došla do Čerina, ali lopta je po njegovu udarcu s 14 metara otišla preko grede.

U 4. minuti jedina prava prilika za gol za goste: Chajia je ubacio, Papadopoulos je uspio pucati s pet metara, ali lopta je otišla pored gola!

I onda je krenula Rijekina serija golova i prilika. U 10. minuti Menalo je oduzeo jednu loptu, prošao po lijevoj strani kaznenog prostora i ubacio, a Murić je mirno poentirao.

Dvije minute kasnije još ljepša akcija Rijeke: Andrijašević je lijepo odigrao u dubinu za Čerina koji je pronašao Kulenovića u srcu kaznenog prostora, a napadač bijelih je snažnim udarcem po lopti zatresao mrežu iza nemoćnog Hendije.

U 17. minuti trebalo je biti 3:0. Nova pogreška obrane Lokomotive, Menalo je ponovo lijepo ubacio s lijeve strane, ali loptu je po udarcu Murića zaustavila vratnica!

U 26. minuti vidjeli smo krasnu paradu Nevistića. Petrak je odlično potegnuo s dvadesetak metara, ali Nevistić je “poletio” zrakom i odličnom reakcijom sačuvao mrežu!

Samo minutu kasnije Tomečak je dugom loptom pronašao Kulenovića koji je pokušao prebaciti Hendiju, ali vratar Lokomotive bio je spreman.

I konačno, u 31. minuti rješenje svih eventualnih dilema, ako ih je uopće moglo biti  – Lončar je gurnuo za Murića koji je pokušao dodati, loptu je skrenuo branič Lokomotive i Kulenović je poentirao iz blizine za visoko vodstvo Rijeke od 3:0!

U 36. minuti Menalo je pobjegao po lijevoj strani, njegov pokušaj loba nije završio u mreži već je ispao kao dodavanje, no Murić je bio predaleko i nije uspio skrenuti loptu u gol.

U drugom poluvremenu također smo gledali prilično otvorenu utakmicu prepunu prilika za gol. U 48. Hadžić je uspio pucati, a Tomečak je spriječio da lopta ode u mrežu.

U 55. Kulenović je sjajno primio jednu dugu loptu i pucao, ali Hendija je odlično reagirao. Čerin je stigao iz drugog plana, ali nije uspio pucati.

U 57. Andrijašević i Kulenović odličnim duplim pasom otvorili su priliku za Andrijaševića, ali lopta je po Frankovu udarcu otišla pored gola.

U 65. još jedna vratnica Rijeke! Nakon kontre bijelih Lončar je ubacio, obrana Lokomotive kratko odbila, a Kulenović je potegnuo s 11 metara. Na njegovu žalost, ostao je bez hatricka, okvir vrata ponovo je spasio ‘lokose’!

Lokomotiva je pokušavala igrati i eventualnim pogotkom vratiti se u igru.

Najbliže su stigli u 77. minuti kada je Nevistić ispucao loptu, ali je pritom pogodio napadača Lokomotive. Lopta je krenula u praznu mrežu ali Capan je izbio loptu. U međuvremenu Duje Strukan pokazao je igranje rukom nogometaša Lokomotive.

U 87. minuti sjajna akcija Rijeke, Andrijašević je, nakon nekoliko lijepih  dodavanja, ušao u kazneni prostor s desne strane, ali Hendija je sačuvao mrežu.