(FOTO) Rijeka pobijedila u koprivničkoj magli i zadržala se u vrhu Prve HNL; Zlomislić obranio penal!

Riječani su do pobjede došli u izuzetno teškim uvjetima, na stadionu kojeg je zaogrnula gusta magla

SLAVEN BELUPO – RIJEKA 1:2 (0:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Utakmica 17. kola Hrvatski telekom Prve lige. Sudac: Zdenko Lovrić (Đakovo).

UPRAVO SE ČITA

Strijelci: 0:1 Krstanović (autogol, 51), 0:2 Drmić (71), 1:2 Caimacov (74)

SLAVEN BELUPO: Čović – Bosec, Božić, Van Bruggen, Soldo (od 61′ Laušić), Marina, Caimacov, Glavčić, Utin, Zvonarek, Krstanović (od 61′ Zapata)

RIJEKA: Zlomislić – Tomečak, Velkovski, H. Smolčić, Vukčević, Selahi, Pavičić (od 72′ Lepinjica), Čerin, Murić (od 72′ Vučkić), Abass (od 61′ Bušnja), Drmić

Slaven Belupo i Rijeka sastali su se u Koprivnici u susretu 17. kola HT Prve lige.

Riječani su tražili oporavak nakon poraza u drami protiv Hajduka u prošlom kolu. No, već smo navikli, kada ove sezone igra Rijeka, drame i neizvjesnosti do zadnjih trenutaka utakmice neće manjkati.

Nakon “uspavanke” u prvom poluvremenu, sve ono najvažnije dogodilo se u drugom poluvremenu.

Rijeka je povela u 51. minuti. Dosuđen je korner za goste, na prvoj vratnici bio je Krstanović koji je nespretno proslijedio loptu u svoju mrežu.

U 71. minuti bijeli su poveli 2:0. Murić je bio s loptom na desnoj strani, riješio se čuvara i centrirao na peterac gdje Drmić dolazi do lopte i lijepim udarcem glavom zabija za 2:0!

No domaćini se nisu predali. Samo tri minute kasnije Slaven Belupo je smanjio vodstvo Rijeke. Izgubili su Riječani loptu ispred svog kaznenog prostora, ona je došla do Caimacova koji krasno pogađa u gornji kut s nekih 18 metara.

U 85. minuti dosuđen je kazneni udarac za Slaven Belupo! Smolčića je lopta pogodila u ruku i Lovrić nije imao dvojbe. Hrvoje Smolčić je usto kažnjen žutim kartonom.

Kako je Krstanović bio na klupi, kazneni udarac izveo je Hadžić. No učinio je to jako loše i Zlomislić mu je uhvatio “živu” loptu!