HRVATSKA U POLUFINALU SP-a! Vaterpolisti u četvrtfinalu „razmontirali“ Crnu Goru s 10:4!

Hrvatski vaterpolisti ostvarili su danas velik uspjeh na Svjetskom prvenstvu u Kazanju – ušli su u polufinale odnosno u borbu za medalje pobjedom u četvrtfinalnoj utakmici s Crnom Gorom koja je završena s visokom razlikom u korist Hrvatske,  10:4 (1:0,3:0,3:3,3:1).

Reprezentativci Hrvatske otpočetka su kontrolirali utakmicu protiv aktualnih viceprvaka svijeta, i od rezultata 1:0 (Antonio Petković) nisu ispuštali vodstvo iz ruku. Razlika u vodstvu samo se povećavala, a već na poluvremenu odnosno po okončanju dvije četvrtine i rezultata 4:0 bilo je jasno da se Crnogorci samo čudom mogu izvući iz ponora i rezultatski zaprijetiti vrlo raspoloženim hrvatskim vaterpolistima.

Početkom četvrte četvrtine, kada je Šetka zabio za 9:3, slavlje je moglo već početi, a utakmica je mirno privedena kraju pa hrvatski vaterpolisti već mogu razmišljati o susretu polufinala.

Briljirao je vratar Josip Pavić sa čak 17 (!) obrana, no i svi drugi igrači zaslužuju pohvale za iznimno nadahnutu prezentaciju. U

Hrvatski vaterpolisti u polufinalu Svjetskog prvenstva u Kazanu igrat će protiv Grčke, jer je Grčka tek nakon boljeg izvođenja peteraca svladala Australiju sa 12-11 (1-0, 1-3, 3-1, 2-3; 5-4).