POBJEDA "CRVENIH"

ORIJENT 1919-OSIJEK II 3:0 Fućak, Monjac i Črnko “izbušili” mrežu Osječana

ORIJENT 1919 – OSIJEK II 3:0

RIJEKA – Stadion Krimeja. Utakmica 18. kola Druge HNL. Sudac: Marino Majstorović. Bez gledatelja.

Strijelci: 1:0 Fućak (10), 2:0 Monjac (62), 3:0 Črnko (64)

ORIJENT 1919: Berković 7, Švrljuga 6 (87 Smolčić -), Mulac 6, Tadejević 6,5, Senčar 5,5 (46 Vidas 6), Putnik 6, Fatić 6,5 (87 Srzentić -), Hodža 6, Črnko 6,5 (72 Gerc -), Monjac 7, Fućak 7

OSIJEK II: M. Barešić 5,5, Benić 5, A. Barišić 5,5, Karamatić 5, Mekić – (22 Burčul 5,5), Babin 5,5 (80 Pudić), Cherif 5, Sekulić 5,5 (60 Cvijanović 5,5), Kuprešak 6, Latković 5,5 (80 Janušić -) -), Beljo 5,5

Nogometaši Orijenta 1919 pobijedili (3:0) su Osijek II u prvoj utakmici u nastavku sezone.

Rezultatski uvjerljivu pobjedu (3:0) Orijent 1919 je ostvario u utakmici odigranoj na temperaturi ispod nule, sunčano vrijeme bez bure omogućilo je da se utakmica odigra u optimalnim uvjetima, piše Sportcom.hr.

Pobjeda Orijenta 1919 na kraju je mogla biti uvjerljivija što ne bi promijenilo dojam da se utakmica rezultatski lomila sat vremena.

Točnije, bila je neizvjesna sve dok Orijent 1919 s igračem više nije za dvije minute postigao dva pogotka!

Utakmica je počela kao što je samo mogao poželjeti trener Orijenta 1919 Damir Milinović, koji je utakmiciu gledao s tribina zbog suspenzije.

U 10. minuti snažni početni pritisak domaće momčadi poremetio je raspored gostujuće obrane, Fućak je utrčao u kazneni prostor slijeva, po njegovu udarcu lopta se odbila od Karamatića, prevarila Barešića i završila u mreži – 1:0.

Stekao je Orijent 1919 rano početnu prednost, koja je rasteretila igrače domaće momčadi kojima je bilo itekako važno sezonu početi pobjedom.

Međutim, nakon petnaestak minuta osječka momčad oporavila se od početnog šoka, zauzela je puno čvršći stav, Orijent 1919 do kraja prvoga dijela više nije stvorio ni jednu izglednu priliku.

U 34. minuti Hodža se u primanju znalački oslobodio čuvara, okrenuo se prema vratima gostiju i sa 18 metara snažno odapeo po lopti.

Bila je to najveća domaća prijetnja.

Berković s druge strane uopće nije imao posla, ali je svejedno Osijek II dvaput bio blizu pogotka.

Prvi put sasvim slučajno: u 28. minuti Kuprešak je uputio udarac s 20 metara, Berkoviću je lopta kliznula iz ruku, udarila je u vratnicu i vratila se u njegov naručaj.

U 35. minuti duel Švrljuge i Belja u kaznenom prostoru za goste ni slučajno nije smio završiti bez kaznenog udarca.

Ostali su bili suzdržani!

U nastavku utakmice Osječani su krenuli odlučnije, pritisnuli su domaću momčad u zadnjoj trećini, Berković je počeo spašavati…

U 49. minuti Berković je skinuo zicer nakon pokušaja Latkovića, koji je odbijenu loptu poslao preko vratiju.

U 51. Kuprešak je utrčao slijeva u kazneni prostor, Berković je opet bio pravodoban.

U 52. minuti Berković je bio uspješniji od Belje, koji se također ušao slijeva ispred vratara Orijenta 1919 čime su Osječani svoje prilike za povratak u utakmicu propustili.

U 56. minuti Benić je nespretno zahvatio Monjca, kapetan Osijeka II opravdano je dobio drugi žuti karton, Orijent 1919 je stekao prednost igrača više.

Nekoliko minuta kasnije, Orijent 1919 je povećao prednost na semaforu.

Nakon prekršaja na Črnku, u 62. minuti Monjac je iz slobodnog udarca loptu preko “živog zida” poslao u mrežu – 2:0.

Dvije minute kasnije Fućak je u brzom izlasku na zadnju osječku liniju pravodobno odigrao Črnku, koji je ušao zdesna u kazneni prostor i pogodio mrežu uz suprotni kut – 3:0.

Budući da se mlada osječka momčad nastavila nadigravati, na kraju je mogla teže stradati iako je Burčul (85) uspio još jednom natjerati Berkovića na intervenciju.

U 76. minuti Fućak nije dovoljno snažno zahvatio loptu glavom na Monjčev ubačaj, pri kraju utakmice dvije izgledne prilike imao je Gerc (89, 92), piše Sportcom.hr.