RIJEKA-ISTRA 1961 4:1 Ohrabrenje pred Tursku: Rijeka furioznom igrom „samljela“ Istrijane!

Furioznom igrom u prvom poluvremenu nakon kojeg su vodili s visokih 3:0 protiv nedoraslih Istrijana Bijeli su u utakmici 2. kola Max TV Prve lige osigurali i drugu pobjedu (nakon prošlotjedne u Splitu na startu prvenstva).

RIJEKA – ISTRA 1961 4:1 (3:0)

RIJEKA – Stadion HNK Rijeka na Rujevici. Utakmica 2. kola MaxTV Prve lige. Gledatelja: 3000. Sudac: Matko Matoc (Zaprešić)

Strijelci: Gavranović (5, 55), Bezjak (7, 28), Roce (63)

RIJEKA: Prskalo – Ristovski, Elez, Mitrović, Zuta – Maleš, Bradarić – Tomasov, Gavranović (Mišić, 73), Matei (Vešović, 53) – Bezjak

ISTRA 1961: Ivušić, Gojković, Polić, Jurkić, Roce, Min, Georgiev, Mišić, Stepčić, Ljubanović, Collins

Riječani su od prve minute utakmice iskazali veliku želju da odmah pokažu tko je „gazda u kući“: nizale su se lijepe kombinacije i akcije koje su od samoga začetka, još oko sredine igrališta, davale naslutiti kako bi se mogle razviti u gol-šanse.

IMG_2275

I tako je bi bilo – već u 5. minuti nakon lijepe reakcije Eleza koji je nakon kornera za Bijele spustio loptu za Gavranovića potonji se ne dvoumi i sigurnim udarcem trese mrežu. Tako je Mario Gavranović „ispravio“ ono što mu nije uspjelo u trećoj minuti, kada je iz srca šesnaesterca silovitim udarcem zatresao gredu iznad nemoćnog Ivušića nakon što ga je lijepo uposlio Matei.

Dvije minute kasnije već je 2:0, i pobjeda je praktički osigurana. Sada je veliku snalažljivost pokazao Roman Bezjak, vršak riječkog ubojitog igračkog koplja, koji je jedno lijepo dodavanje Tomasova naizgled jedva prihvatio i udario loptu, no ispalo je najbolje za Riječane jer se ona u neobranjivoj putanji po travi polako ali sigurno otkotrljala u mrežu.

Rijeka je tijekom cijelog prvog poluvremena bila izrazito nadmoćna momčad, Gavranović i Matei u nekoliko su navrata opasno zaprijetili s poludistance, premda su negdje oko sredine prvog dijela igre i Istrijani došli malo do daha, pokušavali isplesti neku suvislu akciju, no dalje od 30-40 metara od gola Prskala nisu mogli.

IMG_2279

A dokraja ih je dotukao drugi Bezjakov gol koji je stigao ponovno nakon jedne polukontre Bijelih: ponovno je najvažniji potez povukao Gavranović koji je imao izbor poslužiti u gol šansi Tomasova lijevo ili Bezjaka desno – odlučio se za drugu soluciju, koja je s tribina izgledala lošija, no Gavranović ipak o nogometu zna malo više od nas. Poslužio je sjajno Bezjaka, a slovenski golgeter u situacijama „jedan na jedan“ s vratarom ne griješi.

Drugo poluvrijeme pretvorilo se u igračko-navijački happening na terenu i na tribinama – Riječani su vrlo brzo postigli i četvrti gol (Gavranović u 53.) i pjesma i slavlje na tribinama nije se zaustavljalo do kraja utakmice. Atmosferu nije mogao pokvariti ni nebitan ali ipak nepotreban gol nečuvanog Rocea glavom kojim su Istrijani tek malo ublažili okus katastrofe koju su doživjeli na Rujevici.

Bila je to prekrasna večer na Rujevici i najbolje moguće otvaranje nogometne sezone na domaćem terenu, a kako rezultat tako i (još više) izvedba Bijelih na terenu veliko su ohrabrenje pred putovanje u Tursku, na utakmicu 3. pretkola Europske lige gdje Bijeli sljedećeg četvrtka igraju s Istanbulom – u nimalo sretnim okolnostima nemira u toj zemlji nakon neuspjelog vojnog puča i mnogobrojnih akcija odmazde turskih vlasti prema oporbi.