PRETUČENE SESTRE EKSKLUZIVNO: Mladić ih je vrijeđao pa seksualno i fizički maltretirao

Idi na originalni članak

Post s fotografijama pretučene prijateljice i njezine sestre doživio je burnu reakciju diljem Hrvatske. Brutalno premlaćivanje od strane poznanika u subotu navečer podvedeno je pod lakše ozljede, a žrtve su ekskluzivno za RTL ispričale što se dogodilo te večeri

Oglas

Subotnji izlazak za Saru i Kimy završio je na hitnoj i u policiji. Poznanik s kojim su zajedno u taksiju krenule iz izlaska počeo ih je seksualno i fizički maltretirati.

“Počeo nas je pipkati i neprimjereno dirati, ja se nisam mogla skloniti, a uskoro me počeo vrijeđati i neprimjereno dirati, a uskoro je počeo koristiti i šake”, rekla je Kimy, dok nam je Sara pokazala hematome na vratu.

Njihova prijateljica cijelu je priču stavila i na službeni profil Vlade oko čega se pojavila lavina reakcija. Žrtve nasilja, njihove prijatelje i većinu javnosti najviše smeta što su ozlijede okarakterizirane kao lakše.

“Treba pitati liječnike što smatraju lakšom a što težom tjelesnom povredom, ali u svakom slučaju on je trebao biti zadržan. Možete zamisliti psihičko zlostavljanje, ono zna biti jednako strašno kao fizičko, ono što policija radi i sudstvo ne znači ništa”, kaže Sanja Sarnavka iz udruge B.a.B.e.

U policiji kažu da je slučaj prijavljen i da je istraživanje u tijeku, a reagirala je i pravobraniteljica za djecu koja traži hitno očitovanje institucija. Iz MUO-a kratko poručuju: “Preliminarnu kvalifikaciju same ozljede na žrtvi policija temelji na općem i specijalističkom liječničkom pregledu, a službeno se potvrđuje/osporava tek sudsko-medicinskim vještačenjem. Napominjemo da je samo kvalificiranje tjelesne ozljede tek jedan od elemenata koji su od značaja za kvalificiranje kažnjivog djela.”

Djevojkama je u policiji rečeno da protiv počinitelja mogu ići privatnom tužbom.

“Svrha ovih intervjua i sve što smo izašle na TV jest da pomognemo drugim osobama koje su završile poput nas”, kaže Kimy.

Počinitelja je policija privela na kriminalističko istraživanje.
Goran Latković

Exit mobile version