RIJEKA OSLOBOĐENA

Povodom Dana oslobođenja Rijeke položeni vijenci na nekoliko lokacija

Idi na originalni članak

U povodu Dana oslobođenja Rijeke od fašizma Rijeke, predstavnici Grada Rijeke i Udruge antifašističkih boraca i antifašista grada Rijeke položili su vijence na spomen obilježja na više lokacija na području grada Rijeke.

Oglas

U prigodi 76. obljetnice oslobođenja Rijeke od fašizma u Drugom svjetskom ratu, odavanju počasti poginulima polaganjem cvijeća i paljenjem svijeća na Spomenik oslobođenja na Delti, uz gradonačelnika Obersnela i zamjenike gradonačelnika Marka Filipovića i Nikolu Ivaniša, predstavnike Udruge antifašista i antifašističkih boraca grada Rijeke, Saveza antifašističkih boraca i antifašista Primorsko-goranske županije, vijence su položili i predstavnici MUP-a PU Primorsko-goranske i drugih institucija te udruga i političkih stranaka.

Riječki gradonačelnik Vojko Obersnel prethodno je položio vijence kod Spomen-kosturnice na Trsatu i u Spomen kosturnici na Trsatu.

Tijekom jutarnjih sati na spomenik Lubanj, podignut na jednoj od ključnih točaka velike bitke za oslobođenje Rijeke, na brdu Lubanj, čiji je vrh Pleš (499 m) najviša točka područja grada Rijeke, vijenac je položio zamjenik gradonačelnika Rijeke Marko Filipović. Zajedno s predstavnicima UABA grada Rijeke Filipović je položio vijence u spomen-kosturnici na Starom groblju Gornja Drenova kao i na Partizanskom groblju na groblju Kozala.

Bitka za Rijeku bila je jedna od najtežih na našem području u Drugom svjetskom ratu. Tijekom borbenih operacija, od 16. travnja pa do 3. svibnja, oslobođenja Rijeke poginulo je gotovo tri tisuće partizana 4. jugoslavenske armije.

Exit mobile version