PET TERMINA NADE: U Dječjem domu “Tić” počinje Škola za razvedene roditelje

Idi na originalni članak

Za djecu sudionika Škole paralelno će se odvijati kreativne radionice, a svima je ponuđena mogućnost individualnog psihološkog savjetovanja

Oglas

U četvrtak, 5. listopada 2017.g. u Dječjem domu „,Tić” Rijeka, Beli Kamik 11 (Brajda) započinje novi ciklus “Škole za razvedene roditelje” – besplatni program psihološke podrške razvedenim roditeljima.

Program će se održavati u periodu od 5.10 do 2.11.2017.g. u vidu pet susreta, svakog četvrtka od do 18.30 sati.

Za djecu sudionika Škole paralelno će se odvijati kreativne radionice, a svima je ponuđena mogućnost individualnog psihološkog savjetovanja.

Sudjelovanje je za sve polaznike besplatno, a svi zainteresirani roditelji mogu se prijaviti na tel: +385 51 215 670, radnim danom od 9 do 15 sati. Predviđeni broj polaznika je maksimalno do 25 roditelja.

Polazeći od ideje da svi roditelji trebaju potporu roditeljstvu te da većini roditelja u razdobljima kriza nedostaju znanje i vještine za postizanje “dobrog roditeljstva” Dom ,,Tić” organizira različite oblike potpore roditeljima u vidu škola za roditelje te tematskih radionica i predavanja. ,,Škola za razvedene roditelje” je program psihološke podrške namijenjen svim roditeljima koji su razvedeni iii je proces razvoda braka u tijeku. Kontinuirano se provodi od 2007.g., dva puta godišnje.

Cilj ovog programa je olakšati djeci i roditeljima prilagodbu na nove životne okolnosti koje razvod donosi, pomoći im u smanjivanju opterećenja uvjetovanih rastavom uz jačanje roditeljske kompetencije u odgoju, a time i osjećaja zadovoljstva roditeljskom ulogom.

Program uključuje mogućnost razmjene iskustava u grupi te pružanje teorijskih znanja i informacija:

o različitim, djeci relevantnim, aspektima razvoda braka
utjecaju razvoda na razvoj djece i upoznavanje s mogućim promjenama u djetetovu doživljavanju sigurnosti
prepoznavanje i razumijevanje dječjih reakcija te specifičnih potreba tijekom i nakon razvoda
razvijanje roditeljskih vještina pomaganja djeci da se prilagode na nove životne okolnosti
upoznavanje s opasnostima nenamjerne promjene roditeljskog stila i postupaka
upoznavanje s važnošću drugoga roditelja za dijete te razvijanje vještina konstruktivnog zajedničkog roditeljstva nakon rastave.

Svi polaznici po završetku dobivaju pisane materijale koji objedinjuju teorijska znanja dobivena tijekom trajanja programa.

Exit mobile version