BORBA S PROBLEMIMA

Ruševine, smeće i smrad! Je li riječka Vodovodna ulica zaboravljena od svih? Stanari uputili apel i niz zahtjeva za poboljšanje života u ulici

Idi na originalni članak

Ruševine, smeće i neugodni mirisi. To je svakodnevica stanovnika Vodovodne ulice u Rijeci, koji se već mjesecima bore s problemima koji ozbiljno narušavaju kvalitetu života.

Oglas

Unatoč višestrukim molbama, gradske vlasti nisu reagirale, ističu iz Vijeća MO Školjić.

Najveći problem u ovoj ulici predstavljaju ruševine nekadašnje tvornice elektroindustrije Rade Končar. Iako su stanari pokušali “ukrasiti” zapušteni objekt sadnjom biljaka i ironično ga nazvali “cvjetna oaza”, prava je situacija daleko od idilične, piše Kanal Ri.

Na ruševinama se nakupljaju trupla životinja, dok neugodni mirisi prisiljavaju stanare da drže prozore zatvorenima.

Aleksio Komar, predsjednik Vijeća Mjesnog odbora Školjić, izrazio je frustraciju trenutnim stanjem ulice: “Ja ovu najljepšu i najdužu ulicu u Rijeci zovem ‘ulica bronce’. Nije oprana 20 godina, šahte su začepljene, ograde ruzinave.”.

Prije šest mjeseci stanari su se suočili s još jednom neugodnom situacijom koja ih je potaknula na organizaciju prosvjeda zbog neodrživih uvjeta života u ulici. Unatoč naporima, prosvjed nije donio konkretne rezultate.

Božidar Đurić, predstavnik stanara, naglasio je dodatne poteškoće uzrokovane nekontroliranim smještajem 35 stranih radnika u jedan stan. “Zbog njihovog neodgovornog ponašanja nismo spavali noćima,” istaknuo je Đurić. Osim toga, stanari su bili izloženi ozbiljnoj opasnosti od požara jer su radnici punili 30 baterija za električne mopede unutar stana.

Prosvjed koji su stanari organizirali u ožujku nije donio željene rezultate. Grad Rijeka oglušio se na njihove zahtjeve, pravdajući se da sporni stan, u kojem su boravili strani radnici, nije u gradskom vlasništvu. Time su, praktički, izbjegli preuzeti odgovornost za eskalaciju problema, ističu iz Vijeća MO.

Usprkos tome, rezultati su postignuti od strane stanara. “Danas se baterije više ne pune, manje je stanara, uveden je osnovni komunalni red, ali borili smo se i za radnike koje su smjestili ovdje, kao i za naše sugrađane,” kaže Komar za Kanal Ri.

Exit mobile version