SUPERSPORT HNL

Rijeci samo bod u susretu s Varaždinom, nakon četvrtog remija u nizu na Rujevici zvone zvona na uzbunu

Idi na originalni članak

Iako s nekoliko bitnih promjena u momčadi, Bijeli su dobro ušli u utakmicu i relativno lako i brzo poveli golom Galešića u 14. minuti. Umjesto da na valu ranog vodstva nastave ‘mljeti’ suparnika, razina igre domaće momčadi naglo je opala

Oglas

RIJEKA – VARAŽDIN 1:1 (1:1)

RIJEKA – Stadion HNK Rijeka na Rujevici. Utakmica 11. kola SuperSport HNL-a. Sudac: Toni Dadić (Zagreb). Gledatelja: 3827.

Strijelci: 1:0 Galešić (14), 1:1 Šego (31, 11m)

RIJEKA: Zlomislić, Galešić, Majstorović, Radeljić (od 46’ Smolčić), Čabraja (od 82’ Butić), Petrovič (od 46’ Selahi), Pašalić, Janković, Fruk, Rukavina (od 61’ Gojak), Dogan (od 46’ Perica).

VARAŽDIN: Zelenika, Ba, Nekić, Poldrugač (od 70’ Dabro), Šego, Mitrovski, Mamić, Maglica, Marina, Latković (od 74’ Škaričić), Alić (od 89’ Tepšić).

Nogometaši Rijeke remizirali su protiv Varaždina (1:1) u 11. kolu SuperSport HNL-a.

Nakon tri uzastopna remija u prvenstvrnim utakmicama, činilo se da je Varaždin idealan suparnik za vraćanje Rijeke na pobjedničke staze. No nešto se pitalo i Varaždince.

Rijeka je povela rano, već u 14. minuti. Bila je to akcija Rijeke preko desne strane gdje su kombinirali Pašalić i Fruk. Ovaj potonji je dao povratnu loptu Galešiću koji je lijevom, ‘slabijom’ nogom iz voleja pogodio bliži kut.

“26.10.2024., Rijeka – SuperSport HNL 24/25, 11 kolo, HNK Rijeka – NK Varazdin. Stadion na Rujevici.. Niko Galesic Photo: Goran Kovacic/PIXSELL”
“26.10.2024., Rijeka – SuperSport HNL 24/25, 11 kolo, HNK Rijeka – NK Varazdin. Stadion na Rujevici.. Photo: Goran Kovacic/PIXSELL”
” Photo: Goran Kovacic/PIXSELL”

Nažalost, vodstvo Rijeke trajalo je samo 16 minuta. Nakon vodećeg pogotka Bijelih Varaždin je bio taj koji se probudio. Imala je Rijeka još dva udarca Čabraje s distance i Pašalića glavom koji nisu bili (pre)veliki izazov za Zeleniku, ali Varaždin je bio taj koji je imao inicijativu i dolazio pred kazneni prostor Rijeke. Jedna takva situacija, praktički ni iz čega, rezultirala je kaznenim udarcem za Varaždin.

U 31. minuti Šego je iz neposredne blizine pogodio u ruku Petroviča a sudac Dadić je pokazao na kazneni udarac. SigurAN izvođač najstrože kazne bio je Šego.

Koliko je trener Rijeke Radomir Đalović bio zadovoljan igrom svoje momčadi u prvom poluvremenu vidjelo se i po tome što je odmah na početku drugog dijela utakmice napravio čak tri izmjene. Prvi puta od prve minute zaigrao je napadač Dogan no osim velike borbenosti – ostao je bez učinka pa ga je zamijenio Perica. Petroviča je zamijenio Selahi a neočekivano nesigurnog Radeljića – Smolčić. U 61. minuti umjesto Rukavine ušao je Gojak.

Bijeli su s velikim htijenjem i željom za pobjedom ušli u drugo poluvrijeme, međutim i Varaždinci su se pokazali kao itekako tvrd orah, ne dozvoljavajući Bijelima premoć na sredini terena, gradeći iz tog dijela igrališta i izgledne prilike za kontranapade.

U 53. minuti Pašalić je ubacio iz slobodnog udarca na prvu vratnicu gdje se ubacio Janković i iz voleja pucao pored gola. Bio je to period agilnije igre Bijelih pa smo samo četiri minute kasnije vidjeli i sjajan prodor Pašalića po desnoj strani. Nakon povratne lopte Perica je sa sedam osam metara odlično pucao, ali lopta je pogodila u glavu Ba i odbila se u korner.

U 60. minuti ponovno smo vidjeli agilnog Pericu. Selahi je ubačajem tražio Pericu koji se dobro ubacio, ali nije dovoljno skrenuo loptu glavom da bi prevario Zeleniku. U 65. minuti Šego je pogriješio i proigrao Pericu u kaznenom prostoru, ali njegov udarac je išao ravno u Zeleniku.

U 81. minuti Čabraja je s lijeve strane ubacio na drugu vratnicu, Smolčić je lijepo skočio ali je udarcem glavom poslao loptu pored gola.

Rijeka je do kraja tražila pogodak, ali nedostajalo je snage i kreacije da bi se ozbiljnije ugostilo organizirane goste koji su zasluženo osvojili bod i potvrdili visoku poziciju na ljestvici.

Bijeli su ostvarili četvrti uzastopni remi u utakmici u kojoj je nedostajalo napadačkog impulsa da bi kvalitetnije ugrozili goste i vratili se na pobjednički kolosijek kada je riječ o prvenstvenim utakmicama.