TOBOGAN: Djeca istraživala čarobnu riječku ribarnicu i prošetala Šumom Striborovom

Legendarnu Riječku ribarnicu istražila su u subotu prijepodne znatiželjna djeca, koja su sudjelovala u posebno organiziranoj edukativnoj šetnji u sklopu dječjeg festivala „Tobogan“ Rijeke 2020 – Europske prijestolnice kulture

U vrijeme kad je ribarnica možda i najposjećenije mjesto u centru grada, sudionici ove šetnje čarobni su prostor razgledali kroz oči znanstvenika prirodoslovca.

U zanimljivom stručnom vodstvu upoznali su vrste riba koje su se našle u ponudi ribarnice, kao i njihove zanimljive osobine. Govorilo se o vrstama koje se općenito mogu naći na riječkoj ribarnici, o značajkama njihove biologije i ekologije, o ribolovnom alatu kojim se love, o problemu izlovljenosti i ugroženosti ribe, kao i o tajnama otkrivanja kvalitetne i svježe riblje ponude.

Voditelji ove edukativne šetnje bili su djelatnici Prirodoslovnog muzeja Rijeka, a u pratnji sudionika bili su i njihovi jednako znatiželjni roditelji.

Na drugom dijelu grada – Biviu, također u sklopu dječjeg festivala „Tobogan“ Rijeke 2020 – Europske prijestolnice kulture, održala se obiteljska masovna šetnja Šumom Striborovom, uz radionicu naziva „Domaći“ u izvedbi autorice Dijane Merey Sarajlije, uz pratnju planinarskih vodiča PD-a Kamenjak.

Šetnji koja je bila namijenjena djeci svih uzrasta, uz pratnju roditelja, pridružilo se mnoštvo sudionika, koji su u Šumi Striborovoj potražili spas od ljetnih gradskih vrućina, ali i nova saznanja.

Dječji festival „Tobogan“ dio je programskog pravca Dječja kuća Rijeke 2020 – Europske prijestolnice kulture, a njegov program nastaje zajedničkim trudom i radom ovih organizacija: Art-kino, Gradsko kazalište lutaka Rijeka, Gradska knjižnica Rijeka, Muzej moderne i suvremene umjetnosti, Vijeće mladih Benčić i TD RIJEKA 2020.

Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite na Whatsapp, Viber, MMS 097 64 65 419 ili na mail vijesti@riportal.hr ili putem Facebooka i podijeliti ćemo ju sa tisućama naših čitatelja.
Komentari