Koronavirus ubio hrvatski turizam: ‘Čekaju nas veliki gubici, stabilizacija tek od rujna’

Photo: Dusko Jaramaz/PIXSELL

Žgomba kaže da nije realno očekivati u prvih šest mjeseci velike brojke u turizmu

Više u VIDEOPRILOGU:

O zatvaranju hotela i restorana u Istri i posljedicama pandemije na turizam razgovarali smo s predsjednikom Udruženja putničkih agencija pri HGK-u, ali i potpredsjednikom Europske udruge agencija Borisom Žgombom.

“Situacija je izvanredna i veoma ozbiljna. U ovom trenutku najvažnije je zdravlje ljudi. Pohvalio bih sve zdravstveno osoblje i ljude koji vode ovu krizu na fenomenalan način. Ako govorimo o turizmu, turizma nema, on je zamro. Objekti su zatvoreni, nema rezervacija i to će još neko vrijeme trajati. Veoma je važno da Vlada donese horizontalne mjere rasterećenja, odnosno odgode plaćanja poreza, doprinosa, PDV-a i da se istodobno sektorski rastereti turizam”, kaže Žgomba.

Pitanje je hoće li nas spasiti srpanj i kolovoz ako prema predviđanjima do ljeta završi pandemija koronavirusa?

Žgomba kaže da nije realno očekivati u prvih šest mjeseci velike brojke u turizmu. Napominje kako će srpanj i kolovoz biti slabiji nego inače, a stabilizaciju očekuje od rujna nadalje.

“Ukupno gledano ova turistička godina bit će vrlo teška, s velikim gubicima za sve one koji ovise o turizmu”, upozorava.

Žgomba smatra da će ova kriza imati ozbiljne posljedice na trendove i navike ljudi. Međutim, ističe kako je hrvatski turizam od rata prošao kroz vrlo teška vremena te se nada da će uspjeti prebroditi i ovu krizu te nastaviti dalje starim tempom.

Vijesti.hr

Iz naše mreže
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite na Whatsapp, Viber, MMS 097 64 65 419 ili na mail vijesti@riportal.hr ili putem Facebooka i podijeliti ćemo ju sa tisućama naših čitatelja.
Komentari