TJEDAN U PROMETU

Izgubio nadzor nad romobilom: Mladić (28) usred noći na Jadranskoj magistrali jurio romobilom pa završio u riječkoj bolnici

Foto: Miranda Cikotić/Pixsell

U 49 prometnih nesreća dvije su osobe teže, a 13 ih je lakše ozlijeđeno, izvijestili su iz policije.

Prošlog tjedna na prometnicama područja u nadležnosti Policijske uprave primorsko-goranske dogodilo se 49 prometnih nesreća, od kojih su dvije bile teže, a 47 je bilo lakših nesreća.

U ovim prometnim nesrećama dvije su osobe teže, a 13 ih je lakše ozlijeđeno. Materijalna šteta procjenjuje se na 177.000 eura. U prometnim nesrećama sudjelovalo je devet stranih državljana, jedan pješak i tri alkoholizirana vozača.

Nesreća na DC 8 između Novog Vinodolskog i Crikvenice

Jedan od teško ozlijeđenih je 28-godišnji vozač električnog romobila (osobno prijevozno sredstvo) u subotu, 15. studenoga. Krećući se romobilom na DC 8 između Novog Vinodolskog i Crikvenice oko 1 sat nije koristio obveznu zaštitnu kacigu, a nije ni prilagodio brzinu kretanja stanju i uvjetima na cesti pa je u zavoju izgubio nadzor nad vozilom te pao na tlo. Liječnička pomoć mu je pružena u KBC Rijeka gdje su mu utvrđene teške tjelesne ozljede.

U tjednu su ukupno alkotestirana 192 vozača, od kojih je kod njih 18 utvrđena koncentracija alkohola veća od 0,50 g/kg, a dvojica vozača su odbila alkotestiranje.

Najviše alkoholiziranih vozača, njih 12 je bilo u dobi iznad 35. godine života, pet ih je bilo u dobi od 25. do 35. godina, a tri u dobi od 18. do 25. godine.

Najveća koncentracija alkohola

Najveća koncentracija alkohola od 2,37 g/kg izmjerena je 46-godišnjem vozaču na području Raba. Njega je policijska ophodnja u nedjelju, 16. studenoga oko 22 sata, zaustavila u Loparu dok je pod utjecajem alkohola upravljao osobnim vozilom, austrijskih nacionalnih oznaka.

Zbog počinjenja prekršaja, priveden je na postupanje te po završetku je rapska policija protiv 46-godišnjaka nadležnom općinskom sudu podnijela optužni prijedlog. Za počinitelja se predlaže izricanje novčane kazne u iznosu od 1.320 eura i zaštitne mjere zabrane upravljanja vozilima „B“ kategorije u trajanju tri mjeseca

Iz naše mreže
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite na Whatsapp, Viber, MMS 097 64 65 419 ili na mail vijesti@riportal.hr ili putem Facebooka i podijeliti ćemo ju sa tisućama naših čitatelja.
Komentari