RIJEKA - SLAVEN BELUPO 2:0

Rijeka je u finalu Kupa Hrvatske! Gojak načeo, Legbo potvrdio pobjedu protiv Slaven Belupa

Nogometaši Rijeke pobijedili su na svojoj Rujevici Slaven Belupo 2:0 u polufinalu Hrvatskog nogometnog kupa i postali prvi finalisti natjecanja u kojemu brane titulu.

RIJEKA – SLAVEN BELUPO 2:0 (0:0)

RIJEKA – Stadion HNK Rijeke na Rujevici. Utakmica polufinala SuperSport hrvatskog kupa. Sudac: Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina). Gledatelja: 5.972.

Strijelci: 1:0 Gojak (69), 2:0 Legbo (83)

RIJEKA:  Zlomislić – Barišić, Majstorović, Radeljić – Oreč, Dantas, Barco, Devetak – Fruk, Gojak – Adu-Adjei

SLAVEN BELUPO: Čović – Išasegi, Božić, Kovačić – Krušelj, Crepulja, Ćubelić, Jović – Mitrović, Grgić – Lepinjica

Utakmica je počela očekivano – Rijeka je odmah preuzela inicijativu i krenula prema golu gostiju. Već u petoj minuti Gojak je sjajno proigrao Devetaka na lijevoj strani, no riječki veznjak je predugo čekao pa je njegov udarac blokiran.

Tri minute kasnije zaprijetio je i Slaven Belupo. Krušelj je ubacio s desne strane, Mitrović pucao, ali Zlomislić je bio dobro postavljen i siguran.

08.04.2026., stadion HNK Rijeka, Rijeka – SuperSport Hrvatski nogometi kup, polufinale, HNK Rijeka – NK Slaven Belupo. Ljuban Crepulja i Teo Barisic Photo: Goran Kovacic/PIXSELL

Rijeka je nastavila pritiskati. U 15. minuti nakon kornera Radeljić je pucao glavom, ali bez potrebne snage da ozbiljnije ugrozi vratara Čovića. Pet minuta kasnije Oreč je ubacio s desne strane na jedanaest metara, Gojak je primio loptu i iz okreta pucao, no lopta je otišla pored vratnice.

Gosti su uzvratili u 29. minuti kada je Grgić prizemno pucao sa 16 metara, ali ravno u Zlomislića. Rijeka je potom u nekoliko navrata zaprijetila iz prekida i tranzicije. U 33. minuti Barco je snažno potegao s 25 metara nakon lijepe akcije, ali je lopta pogodila Božića i završila u korneru.

08.04.2026., stadion HNK Rijeka, Rijeka – SuperSport Hrvatski nogometi kup, polufinale, HNK Rijeka – NK Slaven Belupo. Teo Barisic, Ante Orec i Josip Mitrovic Photo: Goran Kovacic/PIXSELL

Dantas je u 35. minuti ubacio na prvu vratnicu za Barca koji je prebacio loptu, no Lepinjica je izbacio u novi korner. Pet minuta kasnije Dantas i Fruk su lijepo kombinirali, lopta je stigla do Oreča koji je oštro ubacio, ali u kaznenom prostoru nije bilo nikoga da to iskoristi.

U završnici prvog dijela vidjeli smo i jednu spornu situaciju kada je Grgić kod kornera nogom zahvatio Barišića po glavi, no sudac Igor Pajač nije se oglasio.

Na odmor se otišlo bez pogodaka.

Drugo poluvrijeme nije donijelo puno uzbuđenja u početnim minutama, iako je Rijeka imala inicijativu koju su gosti dobro zatvarali. Ipak, Bijeli su postupno pojačavali pritisak.

Foto: Hrvoje Skočić (RIPORTAL)

U 55. minuti Slaven Belupo je zaprijetio iz brze kontre preko Mitrovića koji je proigrao Grgića, no njegov udarac iskosa s 15 metara Zlomislić je lijepo obranio.

Rijeka je uzvratila već u sljedećem napadu. Radeljić je sjajnom dugom loptom pronašao Devetaka koji je bio sam, ali nije uspio primiti loptu. U 58. minuti Fruk i Dantas iznijeli su brzu tranziciju, Dantas je proigrao Adu-Adjeija na desnoj strani, ali njegov udarac s 18 metara otišao je pored bliže vratnice.

Trener Sanchez je potom posegnuo za izmjenom – u 62. minuti Devetaka je zamijenio Legbo. Ubrzo je i Slaven napravio promjenu, Jovića je u 70. minuti zamijenio Šivalec.

Rijeka je napokon slomila otpor gostiju u 71. minuti. Nakon lijepe kombinacije na desnoj strani lopta je došla do Oreča koji je pucao iskosa s petnaestak metara. Čović je kratko odbio, a na pravom mjestu našao se Gojak koji je iz neposredne blizine pospremio loptu u mrežu za 1:0.

08.04.2026., stadion HNK Rijeka, Rijeka – SuperSport Hrvatski nogometi kup, polufinale, HNK Rijeka – NK Slaven Belupo. Victor Sanchez Photo: Goran Kovacic/PIXSELL

U 73. minuti Legbo je zaradio žuti karton, a Rijeka je nastavila kontrolirati igru. U 78. minuti Sanchez je dodatno osvježio momčad – umjesto Gojaka i Barišića ušli su Lasickas i Ndockyt.

Potvrda pobjede stigla je u 84. minuti. Fruk je sjajno proigrao Adu-Adjeija koji je prizemno ubacio na drugu vratnicu, a Legbo je bez poteškoća poslao loptu u mrežu za 2:0!

Rijeka se tako plasirala u finale treću godinu u nizu! Bijeli će imati priliku braniti trofej na Opus areni, u finalu ćeigrati protiv boljeg iz dvoboja Gorice i Dinama.

Prikaz ždrijeba omogućuje Sofascore
Iz naše mreže
Preporučeno