ISCRPLJEN, SLAB, I TIH

Ovo je posljednji spašeni pas iz kuće užasa na Učki! Veterinari: ‘Taj pogled ćemo pamtiti zauvijek’

Nakon šokantnog slučaja zlostavljanja životinja na području Učke, policija je privela 76-godišnju hrvatsku državljanku zbog sumnje na kazneno djelo ubijanja ili mučenja životinja.

Kako je objavila Policijska uprava primorsko-goranska, kriminalističkim istraživanjem utvrđeno je da je osumnjičena tijekom posljednjih deset godina zajedno sa svojim izvanbračnim partnerom, koji je nedavno preminuo, držala veći broj pasa i mačaka u neprimjerenim uvjetima, najprije na području Kostrene, a potom i na imanju na Učki.

Prema policijskim navodima, životinje su bile bez odgovarajuće skrbi, hrane i veterinarske pomoći, zbog čega su trpjele bol, ozljede, patnju i strah.

Cijeli slučaj otkriven je nakon dojave veterinarskih djelatnika koji su s imanja prije nekoliko dana preuzeli više od 47 pasa i šest mačaka. Životinje su potom zbrinute u skloništima i veterinarskim stanicama, dok je na lokaciji pronađen i velik broj lešina životinja za koje se sumnja da su uginule zbog zanemarivanja i pothranjenosti.

Po završetku kriminalističkog istraživanja protiv 76-godišnjakinje podnesena je kaznena prijava nadležnom državnom odvjetništvu, a predana je i pritvorskom nadzorniku.

Posljednji pas

U međuvremenu je VET Centar Crikvenica objavio potresnu priču o posljednjem spašenom psu iz kuće na Učki.

Kako su naveli, mali pas pronađen je na Veloj Učki i iznesen je posljednji jer se zbog teškog stanja nije mogao ni kretati.

“Iscrpljen, slab i tih. Toliko tih da nije niti trepnuo dok smo mu obrađivali dekubitusne rane, vadili krv i davali infuziju”, napisali su iz veterinarskog centra.

Pas je nakon veterinarske obrade smješten na privremeni smještaj gdje se polako oporavlja, a iz VET Centra navode kako svakim danom pokazuje znakove napretka i ponovno pokušava stati na noge.

Iz naše mreže
Preporučeno