EVO O ČEMU SE RAZGOVARALO

U Malom Lošinju policija provela edukaciju o prevenciji računalnih prijevara

Iznoseći vlastita iskustva i iskustva svojih poznanika sudionici su aktivno sudjelovali u edukaciji pokazujući tako veliki interes za ovu problematiku.

U srijedu i četvrtak, odnosno 13. i 14. svibnja u Malom Lošinju u prostorijama Gradske knjižnice policijska službenica Adela Maričić održala je volonterima Gradskog društva Crvenog križa Mali Lošinj i zainteresiranim građanima predavanja o prevenciji računalnih prijevara.

Tako je o preventivnoj kampanji „Web heroj educirano dvadeset građana, kojom prilikom su saznali sve informacije o aktualnim prijevarama i kako se samozaštititi. I dalje su najčešće investicijske prijevare, ponude ili oglasi za unosna ulaganja u dionice, kriptovalute, plemenite metale ili naftu.

Osobu koja je uložila novac u kriptovalute počinitelj će zavaravati tako da je često telefonski kontaktira i prikazuje lažnu zaradu, tražeći ponovno ulaganje novca.

Policijska službenica je građane upozorila na pojačan oprez jer su građani često žrtve sumnjivih SMS poruka i elektroničke pošte, kao npr. kad se dobivaju poruke s počinjenim prometnim prekršajima u kojima se počinitelj lažno predstavlja kao Ministarstvo unutarnjih poslova. Važno je da građani ne otvaraju takve poveznice i ne unose osobne i bankovne podatke.

Iznoseći vlastita iskustva i iskustva svojih poznanika sudionici su aktivno sudjelovali u edukaciji pokazujući tako veliki interes za ovu problematiku.

Iz naše mreže
Preporučeno