TITOV PARK

Maloljetnik u Puli došao položiti vijenac u odori JNA i kapom s petokrakom: Nije dobro prošao

Pulska policija provela je kriminalističko istraživanje nad maloljetnim hrvatskim državljaninom zbog sumnje u narušavanje javnog reda i mira.

Prema policijskim navodima, incident se dogodio 4. svibnja oko 15 sati u Titovom parku u Puli. Mladić je tom prilikom sudjelovao u obilježavanju godišnjice smrti Josipa Broza Tita, gdje je položio vijenac, no pritom je bio odjeven u vojnu odoru Jugoslavenske narodne armije te je nosio kapu s istaknutom crvenom zvijezdom petokrakom.

Policija navodi kako je takvim ponašanjem izazvao uznemirenost građana koji su se zatekli na mjestu događaja. Upravo zbog nošenja i isticanja simbola na javnom mjestu, što je ocijenjeno kao narušavanje javnog reda i mira, protiv njega je utvrđena sumnja u počinjenje prekršaja.

Riječ je o prekršaju iz članka 5. Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira, koji se odnosi na ponašanje kojim se remeti mir građana.

Nakon dovršenog postupanja, policija će protiv maloljetnika podnijeti optužni prijedlog nadležnom sudu, doznaje Net.hr.

Iz naše mreže
Preporučeno