POLICIJSKA POSTAJA ROVINJ

Načelnik rovinjske policije slao intimne poruke čistačicama iz BiH i dijelio službene informacije?

Načelnik Policijske postaje Rovinj, Ecio Legović, već dulje je u središtu pozornosti. Njegovo se ime spominje u sudskim spisima vezanima uz palež automobila i motocikla, a iz dokumenata proizlazi da je privatne odnose znao povezivati s položajem na kojem se nalazi – osobito prema radnicama iz BiH koje su ovisile o radnim dozvolama.

Palež vozila i optužbe za ucjenu

Prošlog kolovoza njegov automobil i motor zapalila je Rukija Đ., radnica iz BiH. Osuđena je i protjerana, dok je njezina obitelj ostala u Rovinju. Tijekom postupka tvrdila je da ju je Legović godinama ucjenjivao prijetnjama protjerivanjem. Zatražila je pregled njegovih mobitela, što je i učinjeno – a nalazi su za njega bili kompromitirajući.

Poruke, pozivi i fotografije

Prema spisima, Rukija i njezina prijateljica Mirela D. radile su kao čistačice i bile u stalnoj potrazi za radnim dozvolama. U tim okolnostima započeli su kontakti s načelnikom Legovićem. Samo s Rukijom razmijenio je više od 200 poziva i poruka, uključujući duge razgovore i video-pozive.

Legović joj je slao fotografije u kupaćim gaćicama, bez majice, pa čak i snimke iz ureda policijske postaje. Prema tvrdnjama Rukije, poslao joj je i eksplicitne fotografije. Na pitanje je li to istina, nije dao izravan odgovor, već je uz smijeh upitao: „Kako znate da je moje?“

„Posebno izvješće“: Odavanje povjerljivih podataka

Nakon pretrage mobitela, istarska policija sastavila je posebno izvješće u kojem se navodi da je Legović povjerljive podatke dijelio s osobama izvan sustava. Mireli D. slao je adrese, podatke o vozilima i informacije iz kaznenih spisa. U jednom slučaju javio joj je da je privedena osoba za koju se zanimala.

U dokumentima se spominje i da je podatke prosljeđivao osobi evidentiranoj kao „Alen Drva“. Više puta snimao je zaslon službenog računala i materijale slao dalje, što pravnici ocjenjuju kao zloupotrebu položaja i mogući oblik trgovine utjecajem.

Kontradikcije i pokušaj skrivanja

Legović je tijekom postupka tvrdio da je s Rukijom razgovarao svega nekoliko puta – i to na njezin zahtjev. Dokazi pokazuju suprotno: preko 200 kontakata, većinom s njegove strane.

Sporna je i vrijednost njegova zapaljenog automobila – tvrdio je da vrijedi 17 tisuća eura, iako ga je neposredno prije oglašavao za devet. Pokušao je i da se dio suđenja zatvori za javnost, kako detalji njegovih odnosa ne bi izašli van, prenosi istra24.

Prijave i raniji slučajevi

Protiv njega je ranije postupala i pravobraniteljica za ravnopravnost spolova, koja ga je prijavila zbog navodnog uznemiravanja policijske službenice u Rovinju. Dok je ona premještena na drugo radno mjesto i potražila liječničku pomoć, Legović je ostao na čelu postaje.

Na pitanja novinara PU istarske o ovom slučaju nije dala odgovor, a Ecio Legović i dalje obnaša dužnost načelnika rovinjske policije, doznaje Index.

Iz naše mreže
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite na Whatsapp, Viber, MMS 097 64 65 419 ili na mail vijesti@riportal.hr ili putem Facebooka i podijeliti ćemo ju sa tisućama naših čitatelja.
Komentari