
Dovedeni su na sud gdje su saslušani, a presude će biti donijete naknadno, izvijestili su iz policije.
U utorak, 12. kolovoza riječka prometna policija zaustavila je dvojicu recidivista u činjenju prometnih prekršaja.
Prvi od njih, 30-godišnji hrvatski državljanin zaustavljen je oko 14 sati na području Viškova te je utvrđeno da ponovo upravlja osobnim vozilom riječkih registracijskih oznaka, unatoč ranijim prijavama za prekršaj upravljanja vozilom prije stjecanja prava, odnosno bez položenog vozačkog ispita.
Drugi recidivist, 51-godišnji hrvatski državljanin zatečen je oko 20.50 sati na širem području Bakra, dok je upravljao neregistriranim osobnim vozilom i pod utjecajem alkohola od 1,78 g/kg. Osim toga je utvrđeno da mu je vozačka dozvola ukinuta zbog prikupljenih negativnih bodova te da mu je na snazi pet zabrana upravljanja vozilom „B“ kategorije.
Obojici su privremeno oduzeta vozila kojima su upravljali prilikom počinjenja prometnih prekršaja te su zadržani u službenim prostorijama policije.
Protiv obojice su podnijeti optužni prijedlozi kojima se nadležnom sudu predlaže da im izrekne zatvorske kazne, i to 30-godišnjaku u trajanju 30 dana, a 51-godišnjaku u trajanju 60 dana, kao i da im se trajno oduzmu osobna vozila.
Tijekom jučerašnjeg dana policija je navedene recidiviste uz optužne prijedloge dovela na nadležni općinski sud gdje su saslušani, a presuda će biti donijeta naknadno.






