
Najveća koncentracija alkohola od 1,94 g/kg izmjerena je 12. veljače oko 00,50 sati u Zvonimirovoj ulici u Rijeci, izvijestili su iz policije.
Na prometnicama na području Policijske uprave primorsko-goranske proteklog tjedna dogodilo se 58 lakših prometnih nesreća u kojima je 11 osoba lakše ozlijeđeno. Materijalna šteta procjenjuje se na 144.150 eura.
U prometnim nesrećama sudjelovao je jedan strani državljanin, dva pješaka i 12 alkoholiziranih vozača.
Ukupno je alkotestirano 252 vozača, od kojih je kod njih 38 utvrđena koncentracija alkohola veća od 0,50 g/kg, kod jednog vozača do 0,50 g/kg, dok su četiri vozača odbila alkotestiranje.
Najviše alkoholiziranih vozača, njih 23 je bilo u dobi iznad 35. godine života, 15 u dobi od 25. do 35. godine, pet ih je bilo u dobi od 18. do 25. godine.
Najveća koncentracija alkohola od 1,94 g/kg izmjerena je 12. veljače oko 00,50 sati u Zvonimirovoj ulici u Rijeci 25-godišnjem vozaču osobnog vozila riječkih registracijskih oznaka. Vozač nije prilagodio brzinu kretanja vozila osobinama i stanju ceste te je nailaskom na raskrižje regulirano svjetlosnim prometnim znakovima (semaforima) izgubio kontrolu nad vozilom i udario u stablo drvoreda. U prometnoj nesreći vozač je lakše ozlijeđen. Protiv vozača je podnesen optužni prijedlog te je nadležnom sudu predložena novčana kazna od 3.040 eura i zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilima ”B” kategorije u trajanju od tri mjeseca.







