
Policija je uhitila 80-godišnjeg muškarca iz mjesta u okolici Splita zbog sumnje da je tijekom više godina spolno zlostavljao maloljetnu unuku. Oštećena je danas punoljetna osoba, a slučaj je prijavila nedavno, nakon što je napustila zajedničko kućanstvo, prenosi Dalmatinski portal.
Riječ je o osobi koja je već u rujnu prošle godine nepravomoćno osuđena na četiri i pol godine zatvora zbog spolnog zlostavljanja druge maloljetne unuke. U međuvremenu je za ista kaznena djela prijavila i njezina sestra.
Na raniju presudu žalbu su podnijeli i Državno odvjetništvo i obrana.
Prema neslužbenim informacijama koje prenosi Dalmatinski portal, okrivljenik je u prvom postupku priznao kaznena djela za koja se teretio, dok u novom slučaju poriče krivnju.
Državno odvjetništvo zatražilo je određivanje istražnog zatvora zbog opasnosti od utjecaja na svjedoke i mogućnosti ponavljanja kaznenog djela. Međutim, sudac istrage odlučio je da se osumnjičeni brani sa slobode uz mjeru opreza, odnosno zabranu uznemiravanja oštećene.







