U BEOGRADU

UPRAVO! Donesena presuda u slučaju dječaka ubojice iz Beograda

Viši sud u Beogradu donio je presudu u parničnom postupku koji je pokrenula Tatjana Stevanović, nastavnica povijesti ranjena tijekom tragičnog masakra u Osnovnoj školi “Vladislav Ribnikar”. Tužba je bila usmjerena protiv roditelja maloljetnog počinitelja, M. K. i V. K., a sud ih je proglasio odgovornima za nematerijalnu štetu koju je njihovo dijete prouzročilo.

Prema presudi donesenoj 21. svibnja 2025., roditelji su obvezni isplatiti Tatjani Stevanović iznos od 6.900.000 dinara, što iznosi oko 57.171 eura, uz zakonske zatezne kamate koje teku od dana presude. Ova naknada pokriva fizičke bolove, osjećaj straha te duševne boli zbog trajnog smanjenja opće životne aktivnosti nastavnice.

Sud je u obrazloženju jasno naveo da, iako je dječak u trenutku napada bio pod nadzorom škole, odgovornost snose njegovi roditelji zbog propusta u odgoju i neprimjerenog ponašanja. Posebno je istaknuto da je otac dječaka vodio sina u streljanu i podučavao ga rukovanju oružjem, a pritom nije osigurao vatreno oružje i streljivo u kući na adekvatan način, čime je izravno doprinio tragičnom ishodu.

Sud zaključuje kako roditelji, kao zakonski staratelji, snose odgovornost za posljedice koje su nastale uslijed njihovih propusta u odgoju i sigurnosnoj nepažnji. Na ovu presudu moguće je uložiti žalbu u roku od 15 dana, doznaje Net.hr.

Iz naše mreže
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite na Whatsapp, Viber, MMS 097 64 65 419 ili na mail vijesti@riportal.hr ili putem Facebooka i podijeliti ćemo ju sa tisućama naših čitatelja.
Komentari