STRAŠNE OZLJEDE

Užas uoči Nove godine: Muškarcu i djetetu eksplodirala petarda u ruci, amputirali im šake

27.12.2019., Zagreb - Petarde, rakete, topovski udari, sve je to uobicajeno tijekom blagdana. Zbog neopreznog koristenja, upravo su djeca najcesce zrtve strasnih opeklina ili cak amputacija. Po zakonu, rukovanje petardama dopusteno je punoljetnim osobama u razdoblju od 27. prosinca do 01. sijecnja. rPhoto: Borna Filic/PIXSELL

Teške ozljede zbog pirotehničkih sredstava zabilježene su uoči Nove godine – muškarcu i djetetu eksplodirale su petarde u rukama, što je rezultiralo amputacijom šaka. Dječak je stradao u Križevcima, dok se nesreća s muškarcem dogodila u Bjelovaru.

Obje osobe primljene su i zadržane na liječenju u bjelovarskoj Općoj bolnici, potvrdila je ravnateljica ustanove, dr. Sanela Grbaš-Bratković, koja je u trenutku prijema ozlijeđenih bila dežurna kirurginja. „Riječ je o povredama uzrokovanim eksplozijom petardi u šakama. Dječak je stradao 30. prosinca, a muškarac dan kasnije. Došlo je do dilatacije dijela šake, što je zahtijevalo amputaciju“, rekla je ravnateljica, dodavši da se radi o djetetu osnovnoškolske dobi.

Iz Policijske uprave koprivničko-križevačke priopćili su da je stradalo dijete mlađe od 14 godina te da je o događaju obaviješten i Hrvatski zavod za socijalni rad. Dječak je prevezen u Bjelovar jer je ta bolnica bila najbliža mjestu nesreće. Policija provodi kriminalističko istraživanje okolnosti događaja.

Ove tragedije ponovno upozoravaju na opasnosti koje pirotehnička sredstva predstavljaju, posebno za djecu, te važnost pridržavanja sigurnosnih mjera tijekom blagdana, prenosi Net.hr.

Iz naše mreže
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite na Whatsapp, Viber, MMS 097 64 65 419 ili na mail vijesti@riportal.hr ili putem Facebooka i podijeliti ćemo ju sa tisućama naših čitatelja.
Komentari