IZVEDBA SEZONE!

Fantastična Rijeka pobijedila Dinamo u Maksimiru! Akcija za drugi gol “vrtjet” će se na ekranima još dugo!

Odlično taktički postavljeni, igrači Rijeke pružili su u Maksimiru partiju kakvu dugo nisu na Dinamovoj travi! Pogocima su zablistali Lončar i Andrijašević, ali sjajan je bio i Nevistić koji je Petkoviću obranio udarac s bijele točke kod rezultata 0:0!

DINAMO – RIJEKA 0:2 (0:0)

ZAGREB – Stadion Maksimir. Odgođena utakmica 6. kola Hrvatski telekom Prve lige. Sudac: Duje Strukan (Split). Bez gledatelja.

Strijelci: 0:1 Lončar (66), 0:2 Andrijašević (71)

DINAMO: Livaković, Moharrami, Theophile, Lauritsen, Leovac, Ademi, Jakić (od 74′ Tolić), Kastrati, Ivanušec (od 87′ Franjić), Oršić, Petković (od 67′ Gavranović).

RIJEKA: Nevistić, Capan, Galović, Smolčić (od 87′ Arsenić), Tomečak, Čerin, Lončar, Štefulj, Kulenović (od 70′ Murić), Andrijašević, Menalo (od 72′ Pavičić).

Nogometaši Rijeke pobijedili su Dinamo 2:0 u zaostaloj utakmici 6. kola Hrvatski telekom Prve lige. Rijeka je stigla do velike prvenstvene pobjede u Maksimiru nakon 998 dana!

Hrabro, pametno, bez “gubljenja glave”, u svakom trenutku svjesni što moraju činiti kako bi odoljeli jakom, “europskom” Dinamu, bijeli su odlično parirali domaćinima potpuno ih nadmudrivši u trenucima kada su prividnu “pasivu” brzim i ubojitim kontrama pretvarali u prekrasne akcije za golove.

Posebno će se pamtiti akcija kod drugog gola Rijeke kada je akcija krenula od Nevistića, a nakon više neprekinutih dodavanja bijelih, gdje su modri mogli samo čeznutljivo gledati loptu, došla je do Andrijaševića koji ju je silovito zakucao pod prečku!

Sjajna je bila i akcija za prvi gol u 66. minuti – bila je to brza kontra Rijeke, Kulenović je odradio lavovski posao na centru igrališta, a sve se pretočilo u bijeg Menala. Menalo je pobjegao po desnoj strani i ubacio na vrh šesnaesterca, a Lončar je sjajno poentirao uputivši loptu po travi u donji desni kut Livakovićevih vrata!

Rijeka je pružila odličan otpor u prvom poluvremenu.

Dinamo je ipak prvi prijetio, već u četvrtoj minuti modri su bili blizu gola.

Leovac je ubacio s lijeve strane, Nevistić samo kratko odbio. Ademi je natrčao u kaznenom prostoru, a Nevistić odlično reagirao.

Rijeka je uzvratila tri minute kasnije. Lončar je pobjegao po lijevoj strani i ubacio. Kulenović smirio loptu, uspio se izboriti za poziciju i lopta je prošla pored vratnice, a na putu prema golu dirao ju je Theophile skrenuvši je u korner.

Dinamo je ponovo prijetio u desetoj minuti, Leovac je pokušao s 15 metara s lijeve strane, Nevistić je bio spreman.

Tri minute kasnije Nevistić je bio siguran nakon pokušaja Ademija.

U 19. minuti nova prilika za Dinamo. Obrana Rijeke zakompilicirala si je život u 19. minuti, lopta je došla od Oršića na rubu kaznenog prostora, ali udarac je otišao pored gola.

I onda su stigle dvije izgledne situacije za Rijeku, ali situacija Menala (20′) i oštar ubačaj Štefulja (21′) nisu rezultirali s udarcem na gol Dinama.

U 25. minuti Petković je primio jednu loptu u kaznenom prostoru Rijeke i pokušao zaobići Nevistića koji je odlično osujetio opasnost.

Samo minutu kasnije Rijeka je imala stopostotnu priliku. Lauritsen je loše reagirao i omogućio Kulenoviću da se sjuri prema golu Dinama, ali Livaković je dobrom reakcijom sačuvao svoju mrežu.

Dinamo je pritisnuo u samoj završnici prvog dijela, ali nekoliko dobrih prilika i opasnih ubačaja modrih, nisu donijeli promjenu na semaforu.

Domaćin je drugi dio otvorio udarcem Oršića s 25 metara, a onda je stigla velika prilika za Dinamo.

U 52. minuti Kastrati je, nakon starta Štefulja,  pao u kaznenom prostoru Rijeke, a Strukan je pokazao na bijelu točku.

Petković je preuzeo odgovornost, a Nevistić sjajnom reakcijom sačuvao mrežu!

U 58. minuti brza kontra Rijeke, Menalo si je otvorio poziciju i pucao, ali Livaković je bio siguran.

Pet minuta kasnije Lončar je lijepo odigrao za Andrijaševića, ali umjesto udarca, napadač Rijeke pokušao je ubaciti i domaćin je otklonio opasnost.