PRVA HNL

OSIJEK-RIJEKA 1:0 Bijeli doživjeli prvi prvenstveni poraz; Uz poništeni gol i nedosuđeni penal?!

Nogometaši Rijeke poraženi su od Osijeka 0:1 u utakmici petog kola Hrvatski telekom Prve lige odigranoj u Gradskom vrtu

OSIJEK – RIJEKA 1:0 (1:0)

OSIJEK – Stadion Gradski vrt. Utakmica 5. kola Hrvatski telekom Prve lige. Sudac: Mario Zebec (Cestica).

OSIJEK: Ivušić, Lončar, Škorić, Žaper, Bartolec (od 86′ Miloš), Jugović (od 76′ Nejašmić), Bralić, Kleinheisler (od 66′ Pilj), Bočkaj, Mance (od 66′ Bohar), Mierez (od 86′ Hiroš)

RIJEKA: Prskalo, Galešić (od 61′ Vukčević), Krešić, Velkovski (od 61′ Galović), Tomečak, Murić, Pavičić, Stanić (od 71′ Liber), Ampem (od 82′ Escoval), Abass, Obregon (od 71′ Bušnja)

Osijek je konkretnije krenuo u utakmicu, ali osim nekoliko ubačaja, nije bilo prave opasnosti za Rijeku.

Prva situacija vrijedna spomena dogodila se u osmoj minuti. Kontra Rijeke, Stanić je izbacio Tomečaka koji je bio odigrao za Obregona. Napadač Rijeke nije dobro zahvatio loptu, već ju je gurnuo samo za Abassa koji ju je pospremio u mrežu. Označeno je na kraju zaleđe Tomečaka.

Udarac Murića u 12. minuti otišao je preko grede, a onda je stigao gol domaćina u 17. minuti. Jedna od mnogih ubačaja Osijeka je na kraju pronašao metu, Mierez je poentirao glavom – 1:0.

U 28. minuti Stanić je sjajno odigrao za Abassa koji je ubacio. Obrana Osijeka odbila je loptu ponovo do Abassa koji je, iz uskog kuta, okušao udarac s lijeve strane kaznenog prostora, ali Ivušić je bio siguran.

U 33. minuti opasan ubačaj pred gol Rijeke, Mierez je vratio loptu glavom u srce kaznenog prostora, ali tamo nije bilo igrača Osijeka.

Nakon pokušaja Ampema (41′) koji je završio u rukama Ivušića, Rijeka je veliku priliku imala u 43. minuti.

Obregon je oduzeo jednu loptu u kaznenom prostoru Rijeke. Ampem je sjajno izdržao duel ali loše je odigrao za Abassa. Ivušić je bio brži i propala je velika prilika za Rijeku.

Osijek je bio blizu gola u 53. minuti. Nonšalantnost u obrani Rijeke otvorila je priliku za domaćina, Kleinheisler je ušao sam u 16 metara, ali predugo je čekao i obrana Rijeke blokirala je pokušaj.

Ubrzo je uslijedila nova velika prilika za domaćina. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca, lopta je došla do Jugovića koji je ostao sam u kaznenom prostoru. Njegov udarac završio je u bloku, lopta se odbila u ruke Prskala.

U 60. minuti odličan prodor Kleinheislera, ušao je u kazneni prostor, Prskalo je bio u spreman. Rijeka je u tom periodu stigla pred kazneni prostor Osijeka, ali nedostajao je posljednji pas da bi se izradila prava prilika.

U 68. minuti Pilj je povukao kontru, uspio se otrhvati Abassu, ali udarac s 20 metara otišao je uz vratnicu.

U 78. minuti odličan udarac Murića s 18 metara, Ivušić je odličnom reakcijom sačuvao mrežu.