HT PRVA LIGA

Pobjeda raspucane Rijeke! Kakva golijada u Puli! Srećom, bijeli napadači uvijek zabiju više no što obrana primi!

Ponovilo sa priča s većine ovosezonskih utakmica Rijeke: suparnička momčad mora povesti, a onda bijeli “hvataju zalet” i pune mrežu suparnika!

ISTRA 1961 – RIJEKA 3:6 (1:4)

PULA – Stadion Aldo Drosina. Utakmica 11. kola Hrvatski telekom Prve lige. Sudac: Fran Jović (Zagreb). Gledatelja: 1.200.

Strijelci: 1:0 (Eira, 18′), 1:1 (Krešić, 23′), 1:2 (Pavičić, 32′), 1:3 (Pavičić, 37′), 1:4 Vučkić (41′), 1:5 (Ampem, 52′), 2:5 (Bande, 60), 3:5 Lisica (78′), 3:6 Bušnja (85)

ISTRA 1961: Lučić – Hujber, Mlinar (od 58′ Mišković), Silva, Galilea, Navarro, Blagojević, Perera, Mahmout, Bande, Beljo

RIJEKA: Zlomislić, Krešić, Escoval, Smolčić, Vukčević, Selahi, Pavičić, Murić, Vučkić, Ampem, Drmić

Riječani su danas bili izuzetno raspucani i raspoloženi u igri prema naprijed; gotovo sve lopte što su ih bijeli napadači i veznjaci uputili prema vratima domaćina završile su u mreži! Zabijali su Pavičić (2), Krešić, Ampem, Vučkić, Bušnja.

S nova tri osvojena boda Riječani su tako ostali na samom vrhu ljestvice Prve HNL.

Istra je povela u 18. minuti. Ubacio je Hujber s desne strane na drugu vratnicu, Beljo je unatoč neugodnoj putanji uspio glavom spustiti za Silvu koji iz okreta zabija za vodstvo domaćina!

Rijeka je izjednačila u 23. minuti: Murić je ubacio iz slobodnog udarca s lijeve strane, Pavičić glavom prebacio loptu na drugu vratnicu gdje dolazi Krešić i iz blizine zabija za poravnanje.

U 32. minuti bijeli su stigli do preokreta! Bila je to vrlo dobra akcija, Vučkić s lijeve strane u 16 za Drmića koji se okreće i odlično pronalazi Pavičića, a on iz trka zabija za 2:1 za goste!

Samo pet minuta kasnije novi gol Domagoja Pavičića i Rijeku! Nakon ubačaja iz kornera u velikoj gužvi lopta je došla do druge vratnice gdje je Pavičić koji iz blizine vješto zabija treći riječki gol!

Pucačka rapsodija bijelih nastavljena je u 41. minuti. Istrina obrana potpuno se raspala, Vučkić je dobio loptu u desnom kutu šesnaestera, lijepo se namjestio na udarac i s ruba kaznenog prostora pogodio u suprotni kut!

Početkom drugog dijela susreta vrlo brzo stigao je i peti gol Rijeke. Murić je dobio loptu na desnoj strani kaznenog prostora, ubacio pred gol za Ampema koji se vješto zagradio, lijepo primio loptu i mirno zabio!

Opet će trener Riječana Goran Tomić imati što reći svojim obrambenim igračima!

Došlo je do malog opuštanja što su Istrijani iskoristili i ublažili poraz. U 61. minuti Hujber je iskoristio pogrešku Pavičića i ubacio s desne strane, Mahmoud je bio spretan u petercu i smanjio na 5:2.

U 78. novi gol domaćih! Mišković je krasno nabacio na drugu vratnicu gdje dolazi Lisica i glavom šalje loptu u mrežu! Istra – Rijeka 3:5!

U domaćina se probudila mala nada da možda mogu i barem do boda u ovkme ludom susretu. U 82. minuti još jedna prilika za Istru, Mahmoud je dobio loptu koju je uputio Beljo, pucao je s ruba kaznenog prostora pokraj gola. Uh, da je Istra smanjila na 5:4, bilo bi vatre…

No sve nade Puležana u nekakav preokret utišao je Denis Bušnja u 85. minuti! Obregon je dao povratnu loptu za Bušnju koji puca iz prve s desetak metara i pogađa iznad ruke Lučića! Time je u ovoj ludoj nogometnoj večeri u Puli nestalo i one najmanje neizvjesnosti o konačnom pobjedniku.