VAŽNA POBJEDA

POBJEDA RIJEKE! Iz susreta s Istrom pamtit će se Frankov eurogol i “tropenal” za Bijele

Pixsell

Nogometaši Rijeke pobijedili su Istru 1961 2:1 u utakmici trećeg kola Hrvatski telekom Prve lige

RIJEKA – ISTRA 1961 2:1 (1:0)

RIJEKA – Stadion HNK Rijeke na Rujevici. Utakmica 3. kola Hrvatski telekom Prve lige. Sudac: Fran Jović (Zagreb). Bez gledatelja.

Strijelci: 1:0 Andrijašević (13), 2:0 Andrijašević (68-11m), 2:1 Guzina (70)

RIJEKA: Prskalo – Galešić, Velkovski (od 78′ Escoval), Galović (od 78′ Lepinjica), Gnezda, Pavičić (od 61′ Yateke), Raspopović (od 61′ Braut), Capan, Štefulj, Andrijašević, Čolak (od 71′ Murić)

ISTRA 1961: Majkić – Tomašević, R. Paez, Bosančić, Sane, S. Lončar, Blagojević, Ivančić (od 46′ Paez), Gonzalez, Gržan, Guzina

U ne previše sadržajnoj utakmici, iz objektivnih i subjektivnih razloga (prazne tribine, “ulazak” korone u klubove, velika sparina) ipak je bilo više situacija za pamćenje.

U prvom redu to je “eurogol” Franka Andrijaševića iz 13. minute!

A potom i pomalo nevjerojatna situacija iz 68. minute kad su Riječani morali tri puta izvoditi udarac s bijele točke da bi Franko nakon dva neuspješna udaraca Čolaka napokon zabio!

Nakon Čolakovih udaraca koje je vratar Majkić obranio, oba su ponovljena iz opravdanih razloga (prerani izlazak vratara s crte, prerani ulazak u šesnaesterac igrača Istre!).

Današnja utakmica odigrana je u podosta narušenoj sportskoj atmosferi – da ne kažemo sumornoj – nakon što je danas tijekom poslijepodneva iz oba tabora stigla informacija kako je po jedan igrač pozitivan na COVID-19. Utakmica je svejedno odigrana, pred praznim tribinama, na što smo se, nažalost, gotovo i navikli u proteklih nekoliko mjeseci.

Unatoč tome, na brežuljku iznad sjeverne tribine okupio se dio najvjernijih navijača iz Armade koji su prije utakmice na praznoj tribini izvjesili veliki transparent u čast njihovom nedavno preminulom članu Tomislavu Niklu.

Rijeka je u prvom poluvremenu uglavnom boravila na polovici Istre, ali bez previše prilika.  U sedmoj minuti Štefulj je ubacio, Čolak je pucao glavom, ali Majkić je bio siguran.

Rijeka je svoj današnji put prema novom trobodu trasirala u 13 minuti kada je Franko Andrijašević primio Čerinovo dodavanje na nekih 20 metara od vrata gostiju, a potom snažno i precizno udario po lopti koja je neobranjivo za Majkića završila u mreži.

Nakon pogotka Rijeke prva je prijetila Istra. U 23. minuiti Prskalo je kratko odbio ubačaj, Stefan Lončar je opet ubacio, ali nikoga nije bilo na drugoj vratnici.

U 31. minuti uslijedio je sjajan prodor Sanea, prošao je uz gol crtu ušao u kazneni prostor, ali Prskalo je odlično reagirao.

Šest minuta kasnije Raspopović je odlično ubacio, ali Čolak nije dobro reagirao.  U 42. minuti Andrijašević je odigrao za Pavičića koji je sjajno gurnuo za Čolaka. Uslijedio je udarac s 15 metara, ali Majkić je odlično reagirao.

Rijeka je dobro krenula u nastavak. U 50. minuti Pavičić se sjajno riješio pratnje i gurnuo za Čolaka, koji je odigrao za Andrijaševića koji je propustio gurnuti loptu u praznu mrežu.

Pobjeda je, činilo se, potvrđena u 68. kada je Franko zabio iz opisanog penala (jedanaesterac je skrivio Bosančić koji je gurnuo Čolaka negdje kod peterca te ga onemogućio da se izbori za udarac nakon dobrog ubačaja s lijeve strane).

Međutim, nešto se pitalo i Istrijane koji su zakomplicirali utakmicu samo dvije minute kasnije!

U 70. minuti nakon ubačaja iz slobodnog udarca, Guzina je bio najviši u skoku, lijepo “trznuo” loptu glavom i spremio ju u mrežu.

U četvrtoj minuti nadoknade Lepinjica je povukao kontru i gurnuo za Yatekea koji je izbio sam pred gol Rijeke, ali Majkić je ponovo bio odličan.