VAŽNA POBJEDA

POBJEDA RIJEKE U PULI! Lončar, Čolak i Murić prekrasnim golovima donijeli tri boda na Rujevicu!

Iako sama igra pred praznim tribinama stadiona Aldo Drosina nije bila za nezaborav, pamtit će se prelijepi golovi Lončara, Čolaka i Murića

ISTRA 1961 – RIJEKA 1:3 (0:1)

PULA – Stadion Aldo Drosina. Utakmica 28. kola Hrvatski telekom Prve lige. Bez gledatelja. Sudac: Dario Bel (Osijek).

Strijelci: 0:1 Stjepan Lončar (5′), 0:2 Čolak (70′), 1: 2 Robert Perić-Komšić (88), 1:3 Murić (90+2)

ISTRA 1961: Duka, Bosančić, Gržan, Galilea, Guzina (od 68′ Lončar), Delić (od 77′ Maganjić), Franić (od 77′ Ivančić), Močinić (od 68′ Fintić), Pavić (od 84′ Perić-Komšić), Tomašević, Blagojević

RIJEKA: Pandur, Tomečak, Capan, Galović, Escoval, Braut, Lepinjica (od 58′ Pavičić), Halilović (od 58′ Murić), Lončar, Andrijašević (od 77′ Yatéké), Čolak (od 85′ Pires)

Nogometaši Rijeke pobijedili su na gostovanju Istru 1961 3:1 u utakmici 27. kola Hrvatski telekom Prve lige. Bijeli su se uspješno vratili obavezama u prvenstvu nakon 92 dana i nastavili pozitivan niz.

Rijeka je večeras na Aldo Drosini odigrala upravo onoliko koliko je trebalo kako bi došla do nova tri boda, izuzetno važnih u borbi za drugo mjesto ljestvice koje bi možda moglo voditi i u kvalifikacije Lige prvaka (ovisi kojem će se sustavu natjecanja prikloniti UEFA, zbog neizvjesnoti oko korona-krize.

Nije to bila utakmica-ljepotica, ali su Lončar, Čolak i Murić isporučili prekrasne golove.

Za rano rješavanje briga oko kretanja rezultata pobrinuo se Stjepan Lončar. U 5. minuti Tomečak je odigrao dugu loptu za Čolaka koji je vješto pobjegao braniču domaćih. Galilea ga je srušio za slobodan udarac za Rijeku na nekih 18 metara od gola domaćih. Krasno odmjerenim i snažnim udarcem Lončar je natjerao vratara domaćih na let za loptom, međutim ona se po Lončarevu udarcu nezaustavljivo zakotrljala u mreži odmah ispod prečke gola domaćih.

Istra je prvi put stigla pred gol Rijeke u 16. minuti, ali udarac glavom Guzine otišao je daleko od gola. Pet minuta kasnije sudac Bel nije zaustavio igru nakon prekršaja na Lončaru, uslijedila je kontra, ali udarac Guzine blokirala je obrana Rijeke.

Rijeka je u tom periodu izgledala kao momčad kojoj malo nedostaje da u završnici dođe do prilike i prelomi utakmicu. Ipak, Istra je bila ta koja je skupljala udarce. Treba istaknuti udarac Blagojevića, u duelu s Halilovićem, s 18 metara, a udarac je otišao preko gola.

U 31. minuti Guzina je pucao glavom, ali Pandur je bio siguran.

Rijeka je bila blizu drugog gola u 36. minuti. Lončar je sjajno odigrao dubinsku loptu, ali Duka je na vrijeme izašao i bio za malo brži od Čolaka.

U drugo poluvrijeme bolje su ušli domaći, imali su i nekoliko solidnih šansi za postizanje pogotka, no večeras je i mladi vratar Rijeke Pandur bio iznimno raspoložen.

Delićev udarac s nekoliko metara Pandur je zaustavio odličnom reakcijom. U 47. minuti, nakon ubačaja domaćina u kazneni prostor, obrana Rijeke nije uspjela izbiti loptu. Tomašević je pucao, a Pandur odličnom reakcijom sačuvao mrežu.

Rijeka je pokušala nakon kornera, ali udarac glavom Escovala (51′) išao je u ruke vratara Istre. Domaćin je nastavio prijetiti, u 56. minuti, nakon ubačaja s desne strane, Guzina je pucao glavom. Pandur je sjajnom intervencijom sačuvao mrežu.

Svu neizvjesnost oko krajnjeg ishoda utakmice, pomislili smo, otklonio je Antonio Čolak u 70. minuti utakmice! Ponovno je sveprisutni Tomečak sjajno ubacio (lijevom nogom nakon finte!) a Čolak je majstorski poentirao udarcem glavom!

Ipak, u samu završnicu utakmice moralo se, nažalost, ući s neizvjesnošću.

U 88. minuti nakon brze akcije domaćih na 1:2 smanjio je Robert Perić-Komšić. Gržan je ubacio s lijeve strane, Perić Komšić ostao je sam i zabio!

U igri na “sve ili ništa” sve je riješio Murić krasnim lob-udarcem u sudačnoj nadoknadi vremena! Tomečak je odigrao dugu loptu, a Murić prebacio istrčalog vratara za 1:3.

Nakon pobjede u Kupu Hrvatske, nova pobjeda Rijeke u nastavku sezone nakon korona-pauze! Samo tako dalje!