I DALJE U VRHU 1. HNL!

Sudeći prema prvom poluvremenu utakmice Rijeka – Slaven Belupo duga reprezentativna pauza nije donijela previše dobroga izabranicima Gorana Tomića. U drugom dijelu trebao je stići šokantni pogodak gostiju da se Rijeka probudi!

RIJEKA – SLAVEN BELUPO 2:1 (0:0)

RIJEKA – Stadion HNK Rijeke na Rujevici. Utakmica 8. kola Hrvatski telekom Prve lige. Sudac: Duje Strukan. Gledatelja: 2237

Strijelci: 0:1 Hadžić (64), 1:1 Drmić (78), 2:1 Drmić (85)

RIJEKA: Prskalo – Tomečak, Krešić, Galović (od 59′ Velkovski), Galešić (od 46′ Vukčević), Gnezda Čerin (od 74′ Obregon), Selahi (od 59′ Vučkić), Pavičić, Abass (od 70′ Bušnja), Ampem, Drmić.

SLAVEN BELUPO: Čović – Božić (od 34′ Paracki), Soldo, Goda, Van Bruggen, Brković (od 67′ Mlinarić), Marina, Bogojević, Caimacov, Soldo, Hadžić (od 67′ Zapata).

Želje, htijenja i trke danas Riječanima nije nedostajalo, ali kao da su se dobrim dijelom “zaboravili” neki automatizmi u igri – unatoč silno ofanzivno složenoj postavi, napadi Rijeke večeras su u prvom poluvremenu djelovali pomalo stihijski, bez jasno postavljene ideje. U prilog tome idu i (pre)često viđene scene gdje Tomečak stoji uz desnu gol-aut liniju i maše rukama tražeći loptu, koja je prije samo nekoliko tjedana “žmirećki” stizala do njega.

Rijeka je imala svoje šanse, iz nekih je bilo teže promašiti no zabiti, no tijekom većeg dijela susreta činilo se da su gosti ti koji imaju jasniju ideju u igri i preciznije postavljen krajnji cilj.

Prije početka susreta svjetskog prvaka u windsurfingu Enrica Marottija prigodno su darivali direktor Rijeke Luka Ivančić i predstavnici Armade (Foto: Hrvoje Skočić/Riportal)

Da će večeras navijači i simpatizeri Rijeke imati razloga za strah vidjelo se već u 10. minuti kada je Slaven imao veliku priliku za pogodak. Brković se našao u dobroj poziciji pred golom Rijeke, ali lopta je po njegovu udarcu prošla po travi uz vratnicu.

U 30. minuti nakon dužeg vremena jedan pokušaj prema golu, Gnezda Čerin je probao, ali nije bio precizan.

U 40. minuti uslijedio je najbolji pokušaj Rijeke u prvom poluvremenu. Ubačena je niska lopta prema Abassu koji puca iz prve s desetak metara, vrlo snažno, ali pokraj gola.

Na samom isteku prvog dijela susreta nova prilika za goste. Zaspala je obrana Rijeke i visoka lopta došla je do Hadžića koji je iznenada ostao sam pred Prskalom, probao je iz prve, ali vratar Rijeke brani.

U 64. minuti Slaven Belupo je poveo 1:0! Bila je to odlična akcija Koprivničanaca, nekoliko dobrih kratkih dodavanja, u konačnici Brković u 16 metara pronalazi Hadžića koji dolazi pred Prskala i rutinski zabija.

U 72. minuti prilika za Rijeku. Bušnja je ubacio, lopta je po udarcu Drmića glavom otišla pored gola. U 75. slična situacija – Prince je odlično ubacio, ali udarac Drmića na drugoj vratnici otišao je pored gola.

No ove šanse za bijele nagovijestile su neminovno – odmah je stigao i izjednačujući gol! U 78. minuti lopta je ubačena iz kornera, prebačena glavom s prve na drugu vratnicu gdje je sam Drmić kao duh – najbolji strijelac Prve HNL ovo ne propušta i rutinski pogađa iz blizine! Rijeka je više nego zasluženo izjednačila rezultat.

U 85. minuti potpuni preokret na Rujevici! Josip Drmić ponovno je tribine bacio u trans!

Pavičić je ubacio s 40 metara u kazneni prostor, u skoku je najviši bio Krešić koji pronalazi na drugoj strani Drmića, a on glavom zabija za 2:1!

Po isteku susreta navijači su velikim pljeskom ispratili ekipu koja je uspjela u posljednjim trenucima susreta iščupati bodove, kada se već činilo da oni već nepovratno odlaze s Rujevice.