VAŽ JE NAŠ!!!

VAŽ JE NAŠ!! Rijeka osvojila Kup Hrvatske, Halilović junak Bijelih u pobjedi nad Lokomotivom!

Pixsell

Rijeka se dobrim dijelom utakmice “hrvala” s energičnim “lokosima”, a jednu od nekoliko lijepih prilika napokon je iskoristio Halilović

RIJEKA – LOKOMOTIVA 1:0 (0:0)

ŠIBENIK – Stadion Šubićevac. Utakmica finala Kupa Hrvatske. Sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac). Bez gledatelja.

Strijelci: 1:0 Halilović (77)

RIJEKA: Pandur, Braut, Escoval, Velkovski, Galović, Štefulj (od 90′ Tomečak), Halilović, Pavičić (od 89′ Capan), Lončar, Andrijašević (od 46′ Lepinjica), Čolak
LOKOMOTIVA: Grbić, Kovačić, Uzuni, Petrak (od 77′ Budimir), Čeliković (od 85′ Marković), Mersinaj (od 77′ Sammir), Cokaj (od 70′ Jakić), Kolinger, Kastrati, Tolić, Karačić

Nogometaši Rijeke pobjednici su Kupa Hrvatske!

Rijeka je na stadionu Šubićevac pobijedila Lokomotivu 1:0 stigla do šestog Rabuzinovog sunca izjednačivši se s Hajdukom po broju osvojenih Kupova Hrvatske.

Ove sezone Rijeka i Lokomotiva su odigrali četiri utakmice u ligi. Obje momčadi su po jednom slavile, a dva susreta su završila remijem.

Teško vrijeme u Šibeniku nesumnjivo je kumovalo sporijem ritmu.

Rijeka je bolje ušla u utakmicu, i na samom početku susreta imala dvije lijepe prilike za gol!

U 5. minuti Halilović je ubacio iz kuta, lopta se nakon uigrane kombinacije Bijelih odbila do Lončara na desetak metara od Grbićeva gola, ali udarac Lončara nije bio dobar i lopta je prohujala pored lijeve vratnice vratara Lokomotive.

U 13. minuti Lončar je ubacio, Čolak je bio najviši u skoku, ali lopta je po njegovu udarcu otišla preko gola!

U 20. minuti Uzuni je primio loptu u kaznenom prostoru, uspio se okrenuti, ali udarac je otišao iznad grede.

U ne previše sadržajnom prvom poluvremenu, odigranom po velikoj vrućini na Šubićevcu, najzanimljiviji je bio sam kraj poluvremena.

U 42. minuti najveća prilika utakmice! Lokomotiva je sjajno probila po desnoj strani, Tolić je ostao sam u kaznenom prostoru, a Pandur sjajnom obranom sačuvao svoju mrežu!

Odmah potom, sporan trenutak. U 44. minuti Braut je sjajno ubacio loptu iz auta, Pavičić je prebacio prema petercu, na nju je glavom išao Andrijašević, , ali Mersinaj je u jakom sudaru odnio loptu i spriječio Andrijaševića. Napadač Rijeke je pritom doslovno nokautiran nogom Mersinaja, ali sudac Pejin u tom startu nije vidio ništa sporno, a kamoli jedanaesterac za Rijeku!

Međutim, Andrijašević je ostao na travnjaku nepomičan nekoliko minuta, a nakon liječničke intervencije nije više ni ulazio u igru. U poluvremenu je stigla informacija kako je vozilom hitne medicinske pomoći otišao na pregled u šibensku bolnicu…

U 48. minuti Halilović je potegnuo s ruba kaznenog prostora, lopta je prošla pored vratnice.

U drugom poluvremenu, kako su se mnogi i bojali, Rijeka je energetski pala i Lokomotiva je sve više preuzimala inicijativu. Rezultiralo je to i najvećom prilikom na utakmici – vratnica je spasila Bijele!

U 50. minuti nakon brze kontre Kastrati je ostao sam, Rijeku je spasila vratnica. Uzuni je pucao iz neposredne blizine iz odbijanca, ali Velkovski je blokirao udarac.

U 59. minuti Tolić je pucao s dvadesetak metara, lopta je okrznula nekog na putu prema golu Rijeke i promijenila smjer, ali Pandur je odlično reagirao i “izvukao” loptu iz kuta svojih vrata!

U 63. Kastrati je prošao Escovala koji ga je srušio, a Pejin je pokazao na bijelu točku. Nakon provjere VAR-a, dosuđen je slobodan udarac na 16 metara. Udarac je izveo Tolić, lopta je otišla preko vratnice!

I u 76. minuti napoko gol, i to na pravoj strani, u Grbićevoj mreži!!

Lončar je ubacio sjajno u dubinu šesnaesterca za Pavičića koji je odgodio udarac i gurnuo u sredinu za Halilovića koji s desetak metara “para” mrežu iza Grbića!!

Gol nije mogao doći u boljem trenutku, Lokomotiva je opasno pritiskala u drugom poluvremenu propustivši nekoliko dobrih prilika.

Rijeci je ostalo 15-tak minuta da sačuva ili poveća vodstvo, Rabuzinovo sunce se nasmiješilo Bijelima!

U 82. minuti sve je mogao riješiti Čolak! Čolak je sjajno pucao glavom, ali Grbić je izvukao loptu ispod grede!

U trećoj minuti sudačke nadoknade Jakić je potegnuo s 20 metara, greda je spasila Rijeku!

Lokomotiva je pokušala na sve načine doći do izjednačenja, ali vrijeme je “iscurilo” i Rabuzinovo sunce ostaje u Rijeci!