
12. lipnja na Trsatsku gradinu vraća se Rijeka Summer Fest koji je prošle godine oduševio Riječane svojim prvim izdanjem i izvođačima koji su nastupili na najljepšoj pozornici na otvorenom na Kvarneru.
Festival ove godine predvodi jedna od najznačajnijih figura regionalne glazbene i urbane scene, Darko Rundek sa svojom najjačom Ekipom.
Nakon više godina u Rijeku ponovno dolazi Natali Dizdar, pjevačka diva koja s lakoćom interpretira pop, R&B, soul i jazz u istom dahu.

Tu je i jedan od najuzbudljivijih bendova novije generacije Porto Morto koji je izazvao veliki interes još prije objave prvog albuma, a svira alt rock, progressive pop i elektroniku. Riječku scenu ovog puta predstavlja alternativna funk mašinerija Grapevine Babies čija mnogoljudna postava eklektično otvara festival.
Kvarner je prošle godine postao bogatiji za jedan lokalni glazbeni dragulj – Rijeka Summer Fest, festival koji simbolično najavljuje početak ljeta na najljepšoj riječkoj pozornici na otvorenom, povijesnoj i čarobnoj Trsatskoj gradini. Trenutačno je jedini takav festival u Rijeci i okolici te donosi svježinu, vrhunsku glazbu i bogat popratni sadržaj, čime dobiva veliki potencijal da postane neizostavni dio riječkog kulturnog ljeta i ubuduće.

Već s prvim imenima pokazale su se ozbiljne ambicije: prošle godine su nastupili Pips, Chips & Videoclips, Rambo Amadeus, Edo Maajka, Denis & Denis, Ministranti i Ilan Kabiljo.
Osim koncerata, posjetitelje očekuje i bogata raznolika ponuda hrane iz popularnih food truckova, domaća craft piva, vina i likeri. U prodaju su krenule najpovoljnije ulaznice koje se mogu pronaći u Entrio sustavu i na svim Entrio prodajnim mjestima.








