EP U RUKOMETU 2022

Hrvatska pobijedila Ukrajinu s 13 razlike: Martinović, Lučin, Šipić, predvodili Kauboje

Hrvatska je razbila Ukrajinu 38-25 u zadnjem kolu, ovisimo o Srbima i Francuzima za prolazak u drugi krug

HRVATSKA rukometna reprezentacija je u susretu 3. kola skupine C deklasirala Ukrajinu 38:25 i čeka rasplet utakmice između Francuske i Srbije koja se igra u 20:30.

Hrvatski rukometaši okončali su zadnju utakmicu u skupini pobjedom protiv Ukrajine i sada čekaju ishod dvoboja Francuska – Srbija, koji će odlučiti o drugom mjestu u skupini. Izabranike Hrvoja Horvata nije omela niti jutrošnja vijest o zarazi Davida Mandića i Željka Muse, koji su u izolaciji.

Hrvatska je nakon petnaestak minuta dvoboja došla do značajnije prednosti, a Ukrajina je slomljena početkom drugog poluvremena serijom 4-0 za 22-14, da bi razlika narasla na konačnih 13 razlike.

Ivan Martinović Marin Šipić postigli su po sedam golova, Marin Jelinić je zabio šest, a Tin Lućin pet golova, dok je Ukrajinu predvodio Dmitro Artemenko s pet pogodaka.

Francuska i Hrvatska imaju po četiri boda, Srbija ima dva, a Ukrajina je na dnu bez bodova.

Hrvatsku u drugi krug u Budimpeštu vodi bilo kakva pobjeda Francuske.