Petarda Armadi za rođendan… Rijeka – Lokomotiva 5:0

Rijeka-Lokomotiva 5:0

Rijeka – Lokomotiva 5-0 (4-0) Vargić – Vešović, Samardžić, Lešković, Leovac – Bradarić, Močinić – Jugović (od 59′ Ajayi), Sharbini, Tomasov (od 75′ Mišić) – Balaj (od 78′ Dangubić)

Sluga, Bartolec, Mamić, Mrčela, Addy, Begonja, Rukavina, Ceraj, Prenga, Kolar, Andrijašević

1-0 24′ Tomasov

2-0 31′ Tomasov

3-0 36′ Balaj

4-0 45′ Bradarić

5-0 69′ Sharbini

U prvenstvenoj utakmici je Rijeka na Kantridi dočekala Lokomotivu. Utakmica je od prve minute krenula jednosmjerno jer su se gosti odlučili posvetiti defenzivi i čekati svoju priliku iz kontra napada. Savršeni uvjeti za igru su pogodovali brzom protoku lopte. Gosti su se disciplinirano branili do 23′ minute i nadahnutog Anasovog poteza. Duboko na desnom krilu je uputio „rezanu“ loptu u šesnaesterac, gdje ju nije stigao Balaj, ali je iz drugog plana dotrčao Tomasov i ubacio u mrežu.

tomasov1

Rijeka je nastavila kontrolirati utakmicu, strpljivo napadajući tražila pukotinu u obrani Lokomotive. U 29′ je Lokomotiva imala jedan od rijetkih izleta na napadačku polovicu terena. Rijeka je osvojila loptu i Bradarić je sa svoje polovice uputio dijagonalu u prostor inspiriranom Tomasovu. Ovaj je majstorski štopao tešku loptu, te savršeno pogodio volej u prve rašlje. Lopta se atraktivno odbila od grede u pod i zatresla mrežu na oduševljenje svih navijača. Ovaj gol će se dugo vrtiti u najavnim špicama HNL-a i automatski ulazi u uži izbor za gol godine.

Drugi gol je dao dodatni zamah samopouzdanja Rijeci, dok su gosti shvatili da odustajanje od ofenzivnog pristupa utakmici ne jamči rezultat. Rijeka je navalila na Slugin gol, te je svaki napad bio izrazita prilika za gol. Sloboda u igri se očitovala atraktivnim potezima petom i Leovčevim lobom s centra, zamalo preko grede. Balaj je u 36′ iz blizine postavio nogu na oštru loptu Leovca i povisio na 3-0 iz nesuđenog zaleđa. Bila je to jedna od rijetkih pogrešaka danas jako solidnog suca.

Svoju kandidaturu za potez dana je istaknuo Vešović u 40′ majstorskim potezom izbacio dvojicu igrača Lokomotive iz duela. Ušao je iskosa u šesnaesterac te precizno gađao drugi kut, ali je Sluga teškim naporima odbio loptu na drugu stranu gdje je Balaj primio loptu, okrenuo nogu i pucao, što je opet stigao obraniti Sluga. Zatvaranje idiličnog poluvremena je pripalo dvojcu Tomasov-Bradarić. Tomasov je oštro ubacio slobodni udarac s desne strane, Bradarić je na rubu peterca u skoku (možda) okrznuo loptu i prevario Slugu za 4-0.

Drugo poluvrijeme je krenulo ustaljenim ritmom. Rijeka je nastavila kontrolirati utakmicu, te strpljivo gradila igru. Nakon desetak minuta nastavka je Rijeka konkretizirala svoje napade. U 54′ si je Balaj otvorio lijep udarac na gol, ali je neprecizno pucao pored gola. Minutu kasnije je Tomasov lijepo lobovao Slugu na asistenciju Leovca, ali je malo prekratku loptu stigla očistiti obrana Lokomotive. Ajayi je zamijenio Jugovića.

Raspoloženje navijača je podignuo danas raspoloženi Sharbini. S lijeve strane je ušao u šesnaesterac Lokomotive, okrenuo na desnu nogu te vješto kroz šumu nogu pogodio suprotnu malu mrežicu. Nakon gola je utakmica otišla u mirne vode. Tomasova je zamijenio Mišić, a Balaja mladi Dangubić. Anas je opet izazvao uzdah navijača u 82′ neobičnim pokušajem loba Sluge svojom poznatom vanjskom felšom, kada je lopta pala na gredu. Utakmicu je zaključio Bradarić u 87′ udarcem iz veće udaljenosti koji je otišao pored gola.