OD UTORKA

Divlje svinje rade velike probleme u Matuljima: Slijedi istjerivanje iz naselja i pojačan lov

U sklopu provedbe Programa zaštite divljači na području Općine Matulji, Lovačko društvo „Lane“ Opatija, zbog učestale pojave divljih svinja i brojnih prijava mještana, provodit će aktivnosti istjerivanja divljači iz naseljenih područja prema lovištu te pojačane lovne aktivnosti.

Aktivnosti će se provoditi na području naselja Matulji, Rukavac i Kućeli, uključujući dijelove naselja Mohorići, Luskino, Jurinići, Rošići, Mihelići i Jušići.

Istjerivanje divljači iz naselja prema lovištu provodit će se u utorak, 16. lipnja 2026. godine, od 18:00 sati, dok će se pojačane lovne aktivnosti na području lovišta provoditi svakodnevno do 30. lipnja 2026. godine.

Sve aktivnosti provode se u skladu sa Zakonom o lovstvu i drugim važećim propisima.

Radi sigurnosti građana, molimo mještane da tijekom trajanja navedenih aktivnosti:

  • izbjegavaju nepotrebno kretanje na otvorenom,
  • ne kreću se šumskim predjelima i područjima lovišta,
  • ne izvode kućne ljubimce u šetnju na navedenim područjima.

Zahvaljujemo na razumijevanju te pozivamo sve građane na dodatan oprez i pridržavanje navedenih preporuka.

Iz naše mreže
Preporučeno