U sklopu projekta BOOST5 u Rijeci je održana radionica pod nazivom „Design thinking workshop“.
Cilj radionice bilo je promišljanje o primjerima dobre prakse iz područja turizma, razmjena ideja vezanih uz održivi turizam zadarskog područja i izrada dokumenta Katalog najboljih praksi.
Na radionici su sudjelovali predstavnici Razvojne agencije Primorsko-goranske županije (PRIGODA), Riječke razvojne agencije Porin, Hrvatskog kulturnog doma na Sušaku i Turističke zajednica Gorskog kotara.
Kroz projekt BOOST5, punog naziva Leveraging results of 5 IT-HR projects to boost touristic valorisation of cultural, offroad, industrial and natural heritage, izradit će se dokument “Baština u manjim ruralnim područjima” i “Katalog najboljih praksi”, čiji je cilj promocija održivog turizama na području Italije i Hrvatske te predstavljanje najboljih praksi u turizmu.
Cilj projekta je kapitalizacija rezultata projekta prekogranične suradnje Interreg Italija Hrvatska Made in Land, Atlas, Revival, Tempus i Underwatermuse s ciljem identifikacije prepreka za razvoj održivog turizma u prekograničnom području kao stvaranje baze za nove projekte u financijskoj perspektivi 2021.- 2027.
Projekt je usmjeren na valorizaciju i očuvanje bogate i raznolike kulturne baštine u svrhu očuvanja gospodarskog razvoja te se njime želi podići svijest o potencijalu turizma kao gospodarskoj snazi i izvoru sredstava za život, kako na lokalnoj tako i na nacionalnoj razini.
Projekt se sufinancira iz programa prekogranične suradnje Italija-Hrvatska 2014.-2020. Nositelj projekta je Znanstveno-tehnologijski park Tecnopolis (Italija). Udio Agencije za razvoj Zadarske županije ZADRA NOVA kao partnera na projektu iznosi 534.523,50 HRK, a uz Agenciju na projektu sudjeluje još šest partnera iz Hrvatske i Italije; Friuli Innovation Constortium, Razvojna agencija SIPRO (Italija), Step Ri znanstveno-tehnologijski park Sveučilišta u Rijeci, Regija Marche (Italija), Grad Rijeka te Regionalni institut za kulturnu baštinu autonomne regije Friuli Venezia Giulia Gorizia.