DIVNA AKCIJA

OŠ Bakar pokrenula hvalevrijedan projekt malih knjižnica

Slova ispod krova hvalevrijedan je projekt učenika 3. i 4. razreda osnovne škole Bakar. Sa svojim učiteljicama ostvarili su projekt malih knjižnica u kojima su građanima omogućili knjige dostupne 24 sata dnevno. Cilj projekta je približiti knjigu čitateljima, te učiniti literaturu dostupnu sugrađanima.

Cilj je potaknuti čitanje

“Nažalost i djeca i odrasli čitaju sve manje i sve manje se čita s užitkom. Zapravo nam je želja bila evo potaknuti čitanje, razvijati ljubav prema pisanoj riječi”, rekla je Alma Hess, učiteljica razredne nastave OŠ Bakar. Konačan izgled malih knjižnica osmislili su sami učenici, koji su osim što su sakupljali knjige, lijepo I oslikali sve kućice. “Prikupili smo jako puno knjiga. Skupljali smo ih nekoliko tjedana”, rekla je Vita. Na njih će, sada kad su postavljene, paziti upravo ove učenice, odnosno svi članovi takozvanog Book Patrola, koji su svojom svečanom zakletvom prisegnuli da će presložiti knjižnice, popuniti ih i sve u svemu paziti na njihovo stanje.

Nalaze se na tri lokacije

Male knjižnice nalaze se na 3 različite lokacije – ispred OŠ Bakar, iza zgrade poglavarstva Grada Bakra, te ispred Gradske knjižnice Bakar. Cjelokupan je projekt započeo već početkom školske godine. “Moramo se pohvaliti da su nas brojne udruge i društva, ali i pojedinci zapravo podržali u ovom našem projektu jer smo dobili donacije knjiga, bajki, basni, igrokaza, romana, dječjih romana tako da zaista smo i više od očekivanja dobili svu potrebnu literaturu”, rekla je Hess. Iz tog se projekta, kažu nam, rodila i suradnja s gradskom knjižnicom Bakar. Sada kada je sve postavljeno, nadaju se da će se i građani pridružiti inicijativi. Ovim projektom, OŠ Bakar i Grad Bakar, upisali su se na interaktivnu kartu malih slobodnih knjižnica Hrvatske, na kojoj se do sada nalazi 291 mala kućica puna knjiga.

Iz naše mreže
Preporučeno
video dana
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite na Whatsapp, Viber, MMS 097 64 65 419 ili na mail vijesti@riportal.hr ili putem Facebooka i podijeliti ćemo ju sa tisućama naših čitatelja.
Komentari