ODLIČNA VIJEST

Riječki ugostitelji na dan Međunarodne karnevalske povorke mogu raditi do 6 ujutro

Na dan održavanja Međunarodne karnevalske povorke, ugostiteljski objekti koji posluju u ulicama, trgovima i područjima užeg centra grada Rijeke mogu s 15. na 16. veljače 2026. godine raditi do 06.00 sati.

Zaključkom gradonačelnice o produženju radnog vremena donesenom na 31. kolegiju gradonačelnice, raditi mogu ugostiteljski objekti iz skupine „Restorani“ (restoran, gostionica, zdravljak, zalogajnica, pečenjarnica, pizzeria, bistro, slastičarnica, objekt brze prehrane) i “Barovi“ (caffe bar, kušaonica, beach bar, kavana, pivnica, buffet, krčma, konoba i klet), a koji posluju u ulicama, trgovima i području užeg centra grada.

Vodeći računa o potrebi zaštite javnog reda i mira, ugostiteljski objekti mogu raditi duže pod uvjetom da su u ugostiteljskom objektu provedene mjere za zaštitu od buke noću, odnosno da ugostitelj poštuje propise o zaštiti od buke, zaštita javnog reda i mira, da nije donesena mjera ranijeg završetka radnog vremena odnosno da nije pokrenut postupak za skraćenje radnog vremena ugostiteljskog objekta.

Ugostitelji koji pripadaju gore navedenim skupinama ne moraju podnositi pojedinačne zahtjeve za produženje radnog vremena.

Iz naše mreže
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite na Whatsapp, Viber, MMS 097 64 65 419 ili na mail vijesti@riportal.hr ili putem Facebooka i podijeliti ćemo ju sa tisućama naših čitatelja.
Komentari