UTRKA S VREMENOM: U SAD-u liječnici već rade plan liječenja

Idi na originalni članak

Građani i građanke Hrvatske opet su uspjeli pokazati solidarnost prikupljajući novac za malenu Milu

Oglas

Obitelj dvogodišnje Mile Rončević koja boluje od leukemije (akutne mijeloične megakariocitne leukemije AML M7) i liječi se u dječjoj bolnici Kantrida u Rijeci, našla se pred zidom kad su saznali da je njezino liječenje nemoguće uspješno nastaviti u Hrvatskoj i u Europi. (OVDJE)

Kao posljednja mogućnost otvorilo se eksperimentalno liječenje u bolnici u Philadelphiji u SAD-u, no troškovi liječenja iznose čak 2,8 milijuna dolara, odnosno 18 milijuna kuna.

Oni koji žele uplatiti novac mogu to učiniti na račun: HR3641330063110002644 na ime Marin Rončević, opis plaćanja obavezno – “darovanje za zdravstvene potrebe – liječenje Mile Rončević”. Za plaćanja iz inozemstva, BIC/SWIFT je SKOVHR22.

Obitelj je pozvala u pomoć, a odazvala se cijela Hrvatska (OVDJE) i već je skupljeno više od pola iznosa (OVDJE), a Marinu Rončeviću, ocu malene Mile, potvrđena je izrada plana liječenja u američkoj bolnici, doznaje Index.

Oko slučaja Mile angažirao se Ured predsjednice koji je spojio Milinu obitelj s Pjerom Šimunićem, hrvatskim veleposlanikom u Americi, javio je 24sata, a Milin otac je Indexu kazao da je Šimunić razgovarao sa svim ključnim ljudima u philadelphijskoj bolnici. Nakon njegova povratnog poziva Milinoj obitelji, potvrđena im je vijest da će plan liječenja Mile, s ukupnim troškovnikom biti predan do kraja njihovog radnog vremena u ponedjeljak, a to je u 21 sat po hrvatskom vremenu.

Marinu Rončeviću je rečeno da je Milin slučaj prioritet i da veliki broj medicinskog osoblja Children’s Hospital of Philadelphia radi na odabiru najadekvatnijih terapija.

Povezani VIDEO:

HZZO: Liječenje u Americi nije preporučeno od struke

O svemu se oglasio i Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje koji tvrde da u HZZO-u nije zaprimljen zahtjev za liječenje djeteta u Americi.

Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje (HZZO) je kontaktirao Klinički bolnički centar u kojemu se liječi dijete, te smo u saznanju kako je provedena terapija po odgovarajućem protokolu i prema pravilima struke. Za nastavak liječenja iz Kliničkog bolničkog centra već su se konzultirali sa svjetskim ekspertima, te su pribavljeni lijekovi za nastavak terapije u skladu s terapijskim protokolima najrazvijenijih svjetskih centara. Da li će se liječenje nastaviti odlučuju roditelji.

Napominjemo kako u HZZO-u nije zaprimljen zahtjev za liječenje djeteta u Americi, te ističemo kako liječenje u Americi nije preporučeno od struke, nego su se roditelji samoinicijativno na njega odlučili.

U liječenju djeteta su primijenjeni svi standardi svjetske medicine, te je HZZO sve preporučeno od struke i odobrio. Tako je odobreno i pretraživanje Međunarodnog registra dobrovoljnih darivatelja krvotvornih matičnih stanica u Leidenu, Nizozemska, radi pronalaženja najpogodnijeg nesrodnog HLA identičnog nesrodnog darivatelja krvotvornih matičnih stanica u svrhu nesrodne alogene transplantacije krvotvornih matičnih stanica, kao i pretraživanje američkog nacionalnog registra dobrovoljnih darivatelja krvotvornih matičnih stanica, njemačkog nacionalnog registra dobrovoljnih darivatelja krvotvornih matičnih stanica i talijanskog nacionalnog registra dobrovoljnih darivatelja krvotvornih matičnih stanica, te je pronađeno troje potencijalnih darivatelja.
Kako je naprijed navedeno o nastavku liječenja odlučit će roditelji.
Vijesti.hr
Foto: Facebook/Marin Rončević

Exit mobile version