UOČI ODLUČUJUĆE UTAKMICE

Evo snimke: Armada noćas nije dala spavati igračima Slavena, gosti se požalili na bengalke na balkonima i razbijeni autobus

Foto: Facebook

Noćni incident u Opatiji uoči odlučujućeg dana u SHNL-u

Slaven Belupo, momčad iz Koprivnice, gost je Rijeke u utakmici posljednjeg kola od 17 sati. Rijeka ima šansu pred svojim navijačima doći do titule, a da dodatno oteža posao suparniku i priskrbi im dramatičnu noć bez puno spavanja, pobrinula se, ili se barem pokušala pobrinuti, navijačka skupina Armada

O svemu je obavijestio Slaven Belupo putem društvenih mreža.

“Vatrena noć je iza nas. Nekoliko stotina Armade noćas nam je pripremilo piro-show pred hotelom. Razumijemo navijačku euforiju, rivalstvo, podbadanja pa i ovakve noćne posjete, ali ne i uništavanje imovine. Ne razumijemo što im je kriv klupski autobus, na kojem je razbijeno staklo, na koji su bacane bengalke i prometni znakovi”, poručili su iz koprivničkog kluba i dodali:

“Ne razumijemo ni bacanje bengalki na prozore/balkone igrača. Takve stvari, štoviše, najoštrije osuđujemo i vjerujemo da se više neće ponoviti. Snaga se dokazuje na travnjaku, neka tako bude i danas.”

Policija: Brzom reakcijom policije spriječeno daljnje devastiranje

U Opatiji je više članova navijačke skupine narušavalo javni red i mir, izvijestili su iz PU primorsko-goranske

Prekršajno je sankcionirano 19 počinitelja, a u nastavku kriminalističkog istraživanja će se utvrditi i moguća kaznena odgovornost pojedinaca.

Priopćenje policije prenosimo u cijelosti:

“Noćas poslije pola noći policija je zaprimila dojavu kako pokraj jednog opatijskog hotela u ulici Zert skupina od više osoba narušava javni red i mir. Dolaskom policijskih službenika na mjesto događaja utvrđeno je da je riječ o velikom broju maskiranih osoba koje su vikale, bacale petarde i palile baklje.

Tijekom narušavanja javnog reda i mira jedna od maskiranih osoba je zapaljenom raketom lakše ozlijedila policijskog službenika. U nastavku je skupina počela bježati zbog postupanja dodatnih policijskih snaga te je od njih stotinjak, 19 osoba zatečeno i privedeno u policijsku postaju.

Postupanjem je utvrđeno da je riječ o skupini navijača riječkog nogometnog kluba između kojih je privedeno i šest maloljetnih osoba. Svi počinitelji su sankcionirani temeljem odredbi članka 13. Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira te su protiv njih nadležnom sudu podneseni optužni prijedlozi.

U nastavku kriminalističkog istraživanja se utvrđuju počinitelji oštećenja autobusa na parkiralištu hotela te sve okolnosti ovog događaja kako bi izgrednici bili sankcionirani u skladu s važećim zakonskim propisima.

Iz naše mreže
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite na Whatsapp, Viber, MMS 097 64 65 419 ili na mail vijesti@riportal.hr ili putem Facebooka i podijeliti ćemo ju sa tisućama naših čitatelja.
Komentari